Polski Portal Morski
Aktualności Extra Inne

ORP Błyskawica odholowany do portu wojennego

ORP Błyskawica został odholowany z Nabrzeża Pomorskiego w Gdyni do portu wojennego. Na miejscu okrętu-muzeum wkrótce stanie dawny ORP Sokół, który zostanie przetransportowany w stronę Muzeum Marynarki Wojennej. Przed 28 listopada ORP Błyskawica wróci na swoje miejsce przy Skwerze Kościuszki w Gdyni – poinformowało Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni.

Jak poinformowały władze Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni na swojej stronie w social mediach, „dzięki wielkiemu wsparciu 3. Flotylli Okrętów, w czwartek o godz. 9 rano, nasza Błyskawica odda cumy i opuści swoje stałe miejsce przy reprezentacyjnym Nabrzeżu Pomorskim. Okręt wyruszy w towarzystwie holowników do Portu Wojennego. To rzadka okazja, by zobaczyć w ruchu najsłynniejszy okręt w historii naszej Marynarki Wojennej!”.

Operacja odholowania okrętu-muzeum rozpoczęła się zgodnie z planem.

Jak informuje Muzeum Marynarki Wojennej, po kilku dniach na jej miejscu zacumuje umieszczony na pontonie okręt podwodny – dawny ORP Sokół – który z tego miejsca zostanie przemieszczony na podstawione na nabrzeżu wieloosiowe samojezdne platformy transportowe i ruszy w stronę Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni, gdzie będzie można go zobaczyć.

Jak poinformowano PAP w Muzeum MW w Gdyni, ORP Błyskawica wróci na swoje miejsce przy Nabrzeżu Pomorskim między 22 a 28 listopada – o ponownym zacumowaniu okrętu-muzeum placówka poinformuje na swojej stronie internetowej w mediach społecznościowych. 

Źródło PAP fot. Marynarka Wojenna RP

Zobacz podobne

23 lipca – Obchody urodzin Tadeusza Wendy w Gdyni

BS

Grupa ORLEN – ponad dwukrotny wzrost produkcji gazu ziemnego ze złóż w Norwegii w 2022 roku

KM

NBP uczci 100. rocznicę III Powstania Śląskiego

AB

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie