Polski Portal Morski
Aktualności Bezpieczeństwo

PERN: incydent cyberbezpieczeństwa w Naftor nie ma wpływu na działalność PERN

Incydent cyberbezpieczeńtwa w Naftor nie ma wpływu na działalność PERN – przekazała spółka PERN w piątek na Twitterze. Zaznaczono, że systemy IT firmy Naftor nie są powiązane z systemami informatycznymi PERN.

Spółka Naftor, należąca do grupy kapitałowej PERN, poinformowała w piątek, że w firmie doszło do „incydentu cyberbezpieczeńtwa”. Wskazano, iż firma przywraca stabilność systemów i diagnozuje przyczyny zdarzenia. „O sprawie zostały poinformowane odpowiednie służby, które pomagają w obsłudze czynności wyjaśniających oraz naprawczych” – zaznaczono.

Spółka PERN w piątek na Twitterze odniosła się do komunikatu Naftor.

„Systemy IT firmy Naftor nie są powiązane z systemami informatycznymi PERN. Incydent cyberbezpieczeństwa w Naftor nie ma wpływu na działalność PERN” – przekazała firma.

Do Grupy PERN należą m.in. takie spółki, jak: Naftoserwis (100 proc. udziałów) – największy w Polsce podmiot specjalizujący się w usługach utrzymania baz paliwowych i diagnostyki rurociągów, Naftoport (66,67 proc. udziałów) – największy w Polsce terminal przeładunków ropy naftowej i produktów naftowych, które dostarczane są tankowcami do Portu Gdańsk, a także Międzynarodowe Przedsiębiorstwo Rurociągowe „Sarmatia” (28,79 proc. udziałów) – powołana w 2004 r. spółka celowa do budowy rurociągu naftowego z Brodów na Ukrainie do Adamowa w Polsce, który ma dostarczać surowiec z regionu Morza Kaspijskiego do naszego kraju i dalej, do Europy Zachodniej. 

Zobacz podobne

W 2026 roku na wody ma wypłynąć największy żaglowiec świata

BS

Druga rocznica śmierci Aleksandra Doby – wspomnienie z Andrzejem Armińskim

BS

Desant z ORP Wilia na Westerplatte

KM

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie