Polski Portal Morski
Aktualności Bezpieczeństwo Extra

W bazie PERN w Dębogórzu przeładowano 3 mln m sześc. oleju napędowego

Na koniec października br. w bazie PERN w Dębogórzu przeładowano 3 mln m sześc. oleju napędowego, to o milion więcej niż w tym samym okresie ubiegłego roku – poinformowała we wtorek pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej Anna Łukaszewska-Trzeciakowska.

„3 mln m sześc. oleju napędowego przeładowała na koniec października baza paliw PERN w Dębogórzu. To o milion więcej niż w tym samym okresie ubiegłego roku” – poinformowała we wtorek na platformie X (dawniej Twitter) pełnomocnik rządu do spraw strategicznej infrastruktury energetycznej Anna Łukaszewska-Trzeciakowska.

Jak podawał latem PERN, w pierwszym półroczu tego roku terminal bazy paliw w Dębogórzu przyjął ponad 1,7 mln m sześc. oleju napędowego, czyli prawie 60 proc. więcej niż w analogicznym okresie roku 2022.

W połowie października br. PERN informował, że w Rejowcu, Dębogórzu, Nowej Wsi Wielkiej i Boronowie do eksploatacji trafiły nowe zbiorniki na olej napędowy. Pojemności PERN na paliwa zwiększyły się o ćwierć miliona metrów sześc.

PERN z siedzibą w Płocku to państwowy podmiot, strategiczny dla bezpieczeństwa energetycznego Polski, który zarządza w całym kraju siecią około 2600 km rurociągów surowcowych i produktowych, w tym magistralami, które tłoczą ropę naftową do rafinerii Grupy Orlen w Płocku i w Gdańsku, a także do dwóch rafinerii w Niemczech.

Spółka dysponuje również w całej Polsce 19. bazami magazynowymi, których pojemność wynosi ponad 2,6 mln metrów sześc. w przypadku paliw i 4. bazami ropy naftowej o łącznej pojemności ponad 4,1 mln metrów sześc. PERN ma też terminal naftowy i morski hub paliwowy o zdolnościach przeładunkowych 36 mln ton ropy naftowej i 4 mln ton produktów naftowych rocznie.

Źródło PAP fot. @AnnaTrzeciakow3 X (Twitter)

Zobacz podobne

Zaglądamy na teren budowy w Baltic Hub

AB

Karpacz’22: infrastruktura portowa potrzebuje rezerwy mocy, żeby łańcuch logistyczny działał sprawnie

BS

Jarosławiec, czyli „polski Dubaj”. To największa taka plaża w Europie

KM

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie