Polski Portal Morski
Aktualności Bezpieczeństwo Extra

W bazie PERN w Dębogórzu przeładowano 3 mln m sześc. oleju napędowego

Na koniec października br. w bazie PERN w Dębogórzu przeładowano 3 mln m sześc. oleju napędowego, to o milion więcej niż w tym samym okresie ubiegłego roku – poinformowała we wtorek pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej Anna Łukaszewska-Trzeciakowska.

„3 mln m sześc. oleju napędowego przeładowała na koniec października baza paliw PERN w Dębogórzu. To o milion więcej niż w tym samym okresie ubiegłego roku” – poinformowała we wtorek na platformie X (dawniej Twitter) pełnomocnik rządu do spraw strategicznej infrastruktury energetycznej Anna Łukaszewska-Trzeciakowska.

Jak podawał latem PERN, w pierwszym półroczu tego roku terminal bazy paliw w Dębogórzu przyjął ponad 1,7 mln m sześc. oleju napędowego, czyli prawie 60 proc. więcej niż w analogicznym okresie roku 2022.

W połowie października br. PERN informował, że w Rejowcu, Dębogórzu, Nowej Wsi Wielkiej i Boronowie do eksploatacji trafiły nowe zbiorniki na olej napędowy. Pojemności PERN na paliwa zwiększyły się o ćwierć miliona metrów sześc.

PERN z siedzibą w Płocku to państwowy podmiot, strategiczny dla bezpieczeństwa energetycznego Polski, który zarządza w całym kraju siecią około 2600 km rurociągów surowcowych i produktowych, w tym magistralami, które tłoczą ropę naftową do rafinerii Grupy Orlen w Płocku i w Gdańsku, a także do dwóch rafinerii w Niemczech.

Spółka dysponuje również w całej Polsce 19. bazami magazynowymi, których pojemność wynosi ponad 2,6 mln metrów sześc. w przypadku paliw i 4. bazami ropy naftowej o łącznej pojemności ponad 4,1 mln metrów sześc. PERN ma też terminal naftowy i morski hub paliwowy o zdolnościach przeładunkowych 36 mln ton ropy naftowej i 4 mln ton produktów naftowych rocznie.

Źródło PAP fot. @AnnaTrzeciakow3 X (Twitter)

Zobacz podobne

Nagrody „Statek Roku” i „Żagiel Radia Gdańsk” przyznane!

BS

Paweł Borys: chcemy dołączyć do grona 10 największych portów kontenerowych w Europie

KM

Przedwojenna Plaża Braci Kozłowskich

PL

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie