Polski Portal Morski
Aktualności Porty

Rusza program wsparcia promocji eksportu dla małych i średnich firm

Od 20 grudnia polscy przedsiębiorcy będą mogli składać wnioski o wsparcie promocji eksportu w 2024 r. – poinformowało Ministerstwo Rozwoju i Technologii. Jak dodano, program skierowany jest do mikroprzedsiębiorców oraz małych i średnich firm, a jego pula to 4,5 mln zł.

Ministerstwo Rozwoju i Technologii przekazało we wtorek, że dofinansowanie ma wspierać eksport polskich przedsiębiorców, ekspansje na rynki zagraniczne oraz wzmacnianie konkurencyjności.

„Pula wsparcia przewidziana na tę edycję programu wynosi 4,5 mln zł” – poinformował resort. Podkreślił, że program skierowany jest do mikroprzedsiębiorców oraz małych i średnich firm wykonujących działalność gospodarczą na terytorium Polski.

Przedsiębiorcy powinni złożyć wniosek przed terminem realizacji przedsięwzięcia promocyjnego, lecz nie wcześniej niż 20 grudnia roku poprzedzającego rok, w którym będzie ono realizowane.

Na jaki cel można wydać środki?

Jak zaznaczyło MRiT, dofinansowanie w formie dotacji można uzyskać na: realizację branżowych przedsięwzięć promocyjnych wspierających eksport, organizację przedsięwzięć promocyjnych wspierających eksport; realizację przedsięwzięć wydawniczych wspierających eksport; lub uzyskanie certyfikatu wyrobu wymaganego w obrocie towarami na rynkach poza Unią Europejską.

Wnioski o dofinansowanie należy składać w wersji elektronicznej, doręczonej przez e-PUAP na adres skrytki: /MRPiT/SkrytkaESP

– Nasycenie rynków w każdej niemal branży sprawia, że nawet najlepsze jakościowo towary i usługi mogą w dzisiejszych czasach pozostać niezauważone, a informacja o nich nie dotrzeć do potencjalnych klientów. Dlatego tak ważne jest systematyczne budowanie wizerunku marek i umiejętna promocja konkretnych ofert – powiedział minister rozwoju i technologii Krzysztof Hetman, cytowany w komunikacie. 

Źródło: PR24.pl Fot.: Port Gdynia

Zobacz podobne

Świnoujście wnioskuje o 38 mln zł z budżetu państwa na dokończenie tunelu

BS

Wiceszef MSZ o wizycie prezydenta Niemiec: okazja do potrzymania naszego stanowiska ws. Nord Stream 2

BS

Postęp prac przy modernizacji toru wodnego Świnoujście – Szczecin do głębokości 12,5 m

BS

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie