Polski Portal Morski
Aktualności

MSC: nasz statek został zaatakowany na Morzu Czerwonym

Firma przewozowa Mediterranean Shipping Company (MSC) ogłosiła we wtorek, że jeden z jej statków został zaatakowany na Morzu Czerwonym. Do ostrzału jednostki przyznał się działający w Jemenie ruch Huti.

Izraelskie wojsko poinformowało tymczasem, że jeden z jego myśliwców strącił nad Morzem Czerwonym „wrogi cel powietrzny”, najprawdopodobniej drona wystrzelonego z Jemenu. Według armii obiekt leciał w stronę Izraela – przekazał portal Times of Israel.

Zaatakowany został statek MSC United VIII (nr IMO 9302619; GT 90 389; nośność 101 411 t; ładowność 8208 TEU), płynący z Arabii Saudyjskiej do Pakistanu. „Cała załoga jest bezpieczna, nie zgłoszono żadnych obrażeń, prowadzona jest dokładna ocena statku” – ogłosiła firma MSC.

Działający w Jemenie, wrogi wobec Izraela i wspierany przez Iran, ruch Huti ogłosił we wtorek, że wystrzelił rakiety w kierunku tego statku, nie podając, czy jednostka została trafiona – zauważyła agencja Reutera.

Amerykańskie media informowały w ubiegłym tygodniu, że Iran pomaga rebeliantom Huti w namierzaniu atakowanych przez nich statków handlowych przepływających przez Morze Czerwone. Takie działania bojowników Huti nasiliły się po ataku palestyńskiego Hamasu na Izrael 7 października i rozpoczęciu przez ten kraj operacji wojskowej w Strefie Gazy.

Źródło: PAP

Zobacz podobne

Pozyskiwanie energii z wiatru i falowania w jednej turbinie?

BS

Dwa olbrzymy w Baltic Hub

BS

Budowa tunelu pod Świną 

BS

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie