Polski Portal Morski
Aktualności Inne Porty

Port Kołobrzeg: ZAPROSZENIE DO NEGOCJACJI – WYBÓR DZIERŻAWCY

Zarząd Portu Morskiego Kołobrzeg zaprasza do negocjacji w celu wyboru Dzierżawcy, którego zadaniem będzie wybudowanie i prowadzenie atrakcji typu Nautilium lub innej atrakcji o charakterze naukowo-poznawczym w porcie w Kołobrzegu.

Lokalizacja przedmiotu dzierżawy

Przedmiot dzierżawy zlokalizowany jest w Kołobrzegu przy ul. Warzelniczej, w Porcie Kołobrzeg. Teren położony jest pomiędzy centrum Miasta Kołobrzeg a promenadą nadmorską, w jednym z najatrakcyjniejszych rejonów miasta. W sąsiedztwie terenu znajduje się nowoczesna Marina Solna, jedna z największych atrakcji turystycznych miasta, a także przebiega Szlak Trzech Fortów, który obejmuje Redutę Solną, Redutę Morast oraz Latarnię Morską. Ponadto w niewielkiej odległości powstaje parking wielopoziomowy, a także planowany jest duży obiekt o charakterze handlowo-usługowym. Wszystkie te obiekty powstają na terenie Portu Kołobrzeg, przy współudziale Zarządu Portu Morskiego Kołobrzeg Sp. z o.o. Teren ten planuje się dodatkowo skomunikować z centrum miasta poprzez bulwary nad Parsętą, a także z portem rybackim kładką pieszo-rowerową.

Planowane obiekty w sąsiedztwie przedmiotu dzierżawy

Nieruchomość stanowiąca przedmiot dzierżawy stanowi część działki gruntu nr 191 obręb 4 miasta Kołobrzeg (identyfikator 320801_1.0004.191) o powierzchni całkowitej 1,5979 ha. Działka jest niezabudowana, znajduje się w granicach Portu Kołobrzeg, a także objęta jest ochroną archeologiczną (stanowisko archeologiczne). Działka graniczy od północy z rzeką Parsętą (ok. 250 mb linii brzegowej), od wschodu z torami kolejowymi i od południa z ulicą Warzelniczą i mostem Portowym (główna arteria miasta prowadząca do strefy nadmorskiej). Teren posiada dostęp do mediów (woda i kanalizacja, gaz, prąd).

Zarys planowanej inwestycji

Wskazany w PFU obiekt obejmuje miejsca postojowe wzdłuż rzeki Parsęty, stanicę kajakową i szereg atrakcji na „świeżym powietrzu”, jak boiska, tematyczne place zabaw w formie parku linowego z elementami nauki takielunku, tereny piknikowe czy siłownia plenerowa. Głównym obiektem ma być wielofunkcyjny kompleks rozrywkowo-edukacyjny z elementami ekspozycji muzealnej. Obiekt pod roboczą nazwą NAUTILIUM tematycznie związany będzie z żeglarstwem, sportami wodnymi a także zasadami i historią nawigacji, żeglugi czy też ze zjawiskami przyrodniczymi związanymi z morzem. Ekspozycja wypełniona będzie stworzonymi dla placówki obiektami interaktywnymi i multimedialnymi zawierającymi oryginalne elementy wyposażenia nautycznego. Będzie to połączenie centrum nauki, muzeum morskiego z funkcją rekreacyjno-sportową umożliwiającą uprawianie sportów wodnych „pod dachem”, np. surfingu, kajakarstwa czy żeglarstwa regatowego. Liczne multimedialne symulatory umożliwiać będą organizacje kursów i szkoleń, łącząc teoretyczną i praktyczną naukę licznych aktywności związanych ze sportami wodnymi, niezależnie od panującej aury. W przypadku zaproponowania innej atrakcji Dzierżawca zobowiązany będzie do jej przedstawienia w formie programu funkcjonalno-użytkowego i uzasadnienia interesu w jej powstaniu dla ZPM Kołobrzeg oraz Miasta Kołobrzeg.

Zobacz podobne

USA/ Departament Stanu: Konsultowaliśmy się z Polską i Ukrainą ws. Nord Stream 2

BS

Okręty USA na spornym Morzu Południowochińskim; Chiny protestują

BS

Wyspiarka zakończyła swoje zadanie!

BS

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie