Polski Portal Morski
Aktualności Porty

592 mln zł szacunkowych przychodów Grupy OTL w 2023 r.

  • Szacunkowe przychody Grupy OTL w 2023 r. wyniosły 592 mln zł (wobec 455 mln zł przychodów osiągniętych w 2022 r.)
  • 193 mln zł wyniósł szacunkowy wynik EBITDA w 2023 r. wobec EBITDA na poziomie 145 mln zł w  2022  r.
  • Grupa OTL szacuje zysk netto osiągnięty w 2023 r. na 160 mln zł w porównaniu do 139,4 mln zł w  2022  r.

– Rok 2023 w branży portowej był bardzo dynamiczny i charakteryzował się dużą zmiennością. Udało nam się szybko dostosowywać do zmian w otoczeniu rynkowym, by móc sprostać aktualnym oczekiwaniom i  zapotrzebowaniu rynku. Analizując szacunkowe wyniki Grupy OTL za 2023 r. widzimy, że obraliśmy właściwe kierunki rozwoju, a stawianie na uniwersalność świadczonych usług okazało się skuteczne i efektywne. Pomimo osłabienia koniunktury w ostatnim kwartale 2023 r. szacunkowe wyniki roczne są lepsze od wyników osiągniętych w, dobrym dla Grupy, roku 2022. Wiele celów już zostało zrealizowane i pracuje także na tegoroczne wyniki – jak chociażby zakup i zainstalowanie żurawi portowych nowej generacji w OT Port Świnoujście czy umożliwienie, od tego roku w OT Port Gdynia, obsługi większych statków klasy Panamax, zapewniających większą efektywność wykorzystania aktywów portowych. Przed nami dobre perspektywy, ale także wyzwania związane z dalszą transformacją zmierzającą do uniwersalności świadczonych usług oraz inwestycje pozwalające wejść w nowe segmenty i grupy ładunkowe.  – mówi Kamil Jedynak, Prezes OT Logistics.

Publikowane wyniki finansowe stanowią szacunki uzyskane w trakcie przygotowania skonsolidowanego sprawozdania finansowego Grupy OTL za 2023 r., które podlega badaniu przez niezależnego biegłego rewidenta i mogą się różnić od wartości, które zostaną opublikowane w skonsolidowanym raporcie rocznym za rok 2023. Raport okresowy za 2023 r. spółka opublikuje 16 kwietnia tego roku.

O Grupie OT Logistics (Grupa OTL)

Grupa OTL to największy i najbardziej wszechstronny operator portowy w Polsce, od ponad 70 lat świadczący usługi transportowe, spedycyjne i logistyczne. Podstawowym obszarem działalności Grupy OTL są rynki Europy Środkowo-Wschodniej – głównie: Polska, Czechy, Słowacja i Ukraina.

W skład Grupy OTL wchodzą morskie terminale portowe: OT Port Świnoujście oraz OT Port Gdynia. Grupa OTL jest także właścicielem spółki spedycyjnej Rentrans Cargo, spółki Kolej Bałtycka – świadczącej usługi manewrowe i transport kolejowy. W skład Grupy OTL wchodzi także spółka Port Żegluga Szczecińska zajmująca się obsługą projektów hydrotechnicznych.

Źródło: Grupa OTL

Zobacz podobne

Kolejna obniżka ceny gazu dla biznesu

KM

Administracja Bidena krytykowana za wstrzymanie nowych pozwoleń na eksport LNG

KM

Budowa niszczycieli pod nadzorem PRS

BS

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie