Polski Portal Morski
Aktualności Extra Porty

Port Gdański Eksploatacja odebrał nowe żurawie Liebherr LHM 280

W ubiegłym tygodniu przy nabrzeżu Szczecińskim Portu Gdańskiego Eksploatacja miał miejsce przeładunek dwóch nowych żurawi samojezdnych Liebherr LHM 280, które Port zakupił w ubiegłym roku.

Nowe żurawie mają udźwig maksymalny 84 tony i wysięg 40 metrów, a pracując w tandemie będą miały zdolność do przeładunku nawet 100 tonowych ładunków. Nowy sprzęt na nabrzeżu Szczecińskim pozwoli jeszcze bardziej rozszerzyć zakres działalności spółki i podejmować się coraz liczniejszych przeładunków sztuk ciężkich, projectów cargo, konstrukcji stalowych oraz maszyn i pojazdów.

Żurawie LHM 280 zwiększą również ratę przeładunkową towarów masowych, a zastosowany nowoczesny napęd oparty na silniku diesla spełnia normy EU stage V/EPA Tier 5 final.

Warto przypomnieć, że jest to kolejna zrealizowana inwestycja w nowe urządzenia przeładunkowe, która jest związana z rozwojem działalności w zakresie zwiększenia przeładunków towarów masowych. W ubiegłym roku zakończyły się dostawy 3 żurawi samojezdnych Liebherr LHM 550, które wydajnie pracują na nabrzeżu Dworzec Drzewny. 

Źródło, fot.Port Gdański Eksploatacja https://www.pge.pl

Zobacz podobne

PGNiG podpisało ze spółkami PGE kontrakt na dostawy gazu; szacunkowa wartość 23 mld zł

KM

Pomyślne zakończenie procesu restrukturyzacji w stoczni remontowej „Nauta”

KM

Masowa ewakuacja załogi Z-8

BS

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie