Polski Portal Morski
Aktualności Porty

Do Gdyni drogą morską przybył transport czołgów K2

Agencja Uzbrojenia przekazała w poniedziałek, że do Gdyni drogą morską przybył transport złożony z trzech czołgów K2. Jak poinformowano, kolejne czołgi dotrą do naszego kraju jeszcze w tym miesiącu.

„Polscy pancerniacy rosną w siłę. Do Gdyni drogą morską przybył transport złożony z 3 czołgów K2” – przekazała Agencja Uzbrojenia na platformie X.

Jak podkreślono, kolejne czołgi dotrą do Polski jeszcze w tym miesiącu. „Dostawy trwają” – czytamy.

K2 Black Panther to południowokoreański czołg podstawowy generacji 3+. Jego uzbrojenie główne stanowi armata gładkolufowa kal. 120 mm z automatem ładowania, która może wykorzystywać najnowsze rodzaje amunicji. Uzbrojenie pomocnicze stanowi 7,62 mm karabin maszynowy oraz 12,7 mm wielkokalibrowy karabin maszynowy (WKM). Zaawansowany system kierowania ogniem czołgu zapewnia wysoką skuteczność prowadzonego ognia na dalekich dystansach.

Opancerzenie czołgu K2 już w standardowej konfiguracji, które może być dodatkowo uzupełnione przez aktywne systemy ochrony typu soft kill (VIRSS) i hard kill (KAPS), zapewnia wysoką odporność balistyczną i przeciwminową. Napęd stanowi silnik wysokoprężny o mocy 1500 KM z automatyczną skrzynią biegów, które zapewniają wysoką prędkość i mobilność w każdym terenie. Czołg charakteryzuje się relatywnie niską masą wynoszącą 55 ton oraz zastosowaniem zawieszenia hydropneumatycznego.

Źródło PAP fot. Agencja Uzbrojenia X (Twitter)

Zobacz podobne

Wodór przyszłością portu? W Gdyni o nowej technologii

JJ

Sezon remontowy w MSR „Gryfia” S.A. trwa

BS

Szefowa dyplomacji Niemiec: „Nord Stream 2 obecnie nie może uzyskać zezwolenia”

AZ

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie