Polski Portal Morski
Aktualności Inne Porty

Spotkanie w sprawie poprawy dostępu do Portu Kołobrzeg od strony Bałtyku

4 kwietnia 2024 r. w Marinie Solnej na terenie Portu Jachtowego w Kołobrzegu, odbyło się spotkanie w sprawie poprawy dostępu do Portu Kołobrzeg od strony Bałtyku.

Spotkanie zorganizowane zostało przez Zarząd Portu Morskiego Kołobrzeg w ramach trwających prac nad projektem trójstronnego porozumienia, uwzględniającego modernizację toru podejściowego dla jednostek pływających o wyższych parametrach.

W spotkaniu wzięli udział między innymi przedstawiciele resortu obrony tj. Regionalnego Zarządu Infrastruktury i Inspektoratu Marynarki Wojennej, przedstawiciel Ministerstwa Infrastruktury, Dyrektor Urzędu Morskiego  w Szczecinie, Kapitan Portu Kołobrzeg, Prezydent Miasta Kołobrzeg oraz Poseł na Sejm RP.  W wyniku zmieniających się globalnych uwarunkowań technologicznych, Zarząd Portu Morskiego Kołobrzeg od 2014 roku zabiega o modernizację infrastruktury, celem dostosowania toru wodnego, nabrzeży i zaplecza portu do obecnych wymagań rynkowych gospodarki morskiej. Podczas spotkania strony uzgodniły treść porozumienia, które jednoczy działania rozwojowe instytucji administrujących Portem w Kołobrzegu, a następnie pozwoli na wykonanie dokumentacji projektowej oraz pozyskanie dofinansowania przedmiotowego zadania.

Źródło, foto Port Kołobrzeg

Zobacz podobne

Podpisano umowę dotyczącą zagospodarowania obszarów Doliny Logistycznej

BS

PERN może przygotować inwestycje, jeśli wzrośnie zapotrzebowanie ze strony rafinerii 

BS

Pierwszy na świecie prom napędzany wodorem

BS

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie