Polski Portal Morski
Aktualności Historia Turystyka

Twierdza Wisłoujście niebawem ponownie otwarta

To wyjątkowy zabytek sztuki fortyfikacyjnej. Po trzech latach prowadzenia prac rewitalizacyjnych otwarta zostanie Twierdza Wisłoujście. Pierwsi odwiedzający będą mogli zobaczyć to miejsce w nowej odsłonie 27 kwietnia. Twierdza otwarta będzie przez całą majówkę. Na ten czas zaplanowano także atrakcje dla wszystkich odwiedzających.

Na terenie twierdzy trwają ostatnie przygotowania. Prace rewitalizacyjne sprawiły, że miejsce odzyskało dawny blask, ale także pozwoliły odkryć kolejne tajemnice tego zabytku. Na odsłoniętej cegle we wnętrzu wieży znajdują się podpisy ludzi związanych z tym miejscem.

To jedyny taki punkt widokowy w Gdańsku gdzie widać statki wpływające do stoczni. Przy odpowiedniej pogodzie nawet półwysep helski. Sama twierdza to jedyna morska fortyfikacja dawnej Rzeczpospolitej. Wielkie otwarcie tego miejsca zaplanowano w sobotę 27 kwietnia.

Twierdza będzie dostępna dla odwiedzających przez całą majówkę. W sobotę wstęp będzie bezpłatny.

Źródło: TVP3 Gdańsk Fot.: Shutterstock

Zobacz podobne

Port Szczecin-Świnoujście najlepszym inwestorem w plebiscycie „Złota Setka Zachodniopomorskiego 2022”

AB

Senat za poprawkami do noweli ustawy o ochronie żeglugi i portów morskich

AZ

Rzecznik AU: okręty podwodne to m.in. odstraszanie przez zdolność do kontrataku

Admin Admin

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie