Polski Portal Morski
Aktualności Offshore

Prezes URE przyznał wsparcie projektowi offshore Orlenu

Prezes URE przyznał wsparcie w ramach I etapu wsparcia dla morskiej energetyki wiatrowej projektowi farmy Baltic Power o mocy zainstalowanej elektrycznej 1197 MW. Baltic Power to wspólny projekt PKN Orlen i kanadyjskiego Northland Power.

Decyzja dla Baltic Power Sp. jest szóstą, jaką w sprawie przyznania prawa do pokrycia ujemnego salda dla energii elektrycznej z offshore wydał regulator.

Zgodnie z ustawą o wsparciu dla offshore, w pierwszej fazie wsparcie przyznawane jest w drodze decyzji administracyjnej wydawanej przez Prezesa URE i może ono objąć morskie farmy wiatrowe o łącznej mocy zainstalowanej do 5,9 GW.

Warunkiem koniecznym dla uzyskania wsparcia będzie w dalszej kolejności potwierdzenie przez Komisję Europejską zgodności z rynkiem wewnętrznym pomocy publicznej przyznanej wytwórcy na dany projekt offshore.

Wcześniej Prezes URE wydał decyzje dotyczące dwóch projektów po 720 MW Polenergii i norweskiego Equinora, dwóch projektów PGE i duńskiego Orsteda o mocy 1498 i 1045 MW, oraz projektowi BTI niemieckiego RWE o mocy 350 MW. 

źródło PAP fot.TVPinfo

Zobacz podobne

Chór Politechniki Morskiej w Szczecinie podbija Grecję !

BS

Już ponad 30 procent zrealizowanego węzła kolejowego w Porcie Gdynia

Autor

W Trójmieście zbudują okręty „Mieczniki”

BS

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie