Polski Portal Morski
Aktualności

Nowa stacja paliw w Świnoujskiej marinie

Port Jachtowy położony jest w tzw. Basenie Północnym po lewej stronie wejścia do Morza Bałtyckiego. Jest jednym z największych portów jachtowych na polskim Wybrzeżu Morza Bałtyckiego, to również jedyny port morsko – śródlądowy w Polsce.

350 miejsc do cumowania, w ciągu roku tysiące jachtów z całego świata i doskonałe warunki do wypoczynku. W tej chwili jedynym, ale sporym kłopotem na świnoujskiej marinie jest brak miejsca do zatankowania łodzi… By uzupełnić bak, żeglarze muszą płynąć do portu w innym mieście.

Choć na wlocie do Basenu Północnego stoi stacja paliw, w tej chwili na marinie tankować się nie da. Stacja jest zamknięta, a najbliższa, wcale nie tak blisko.

Dla żeglarzy, to spore utrudnienie: – Pływamy aż do Dziwnowa często, albo do Trzebieży, żeby zatankować swoje łodzie, także jest to problem.

Sytuacja wygląda tak od trzech lat. Powód jest prozaiczny – mówi Marek Świderski, kierownik mariny: – Mieliśmy możliwość jeszcze w 2019 roku z cysterny, która u nas stacjonowała. Nasz najemca nie dostał koncesji na kolejne lata.

I teraz na koncesję poczekać musiała nowa stacja paliw.

Anna Kryszan, dyrektorka OSiR, potwierdza, że jej uruchomienie jest już pewne: – Mieliśmy przez ostatnie lata problem ze stacją paliw. Wiemy już na pewno, że ruszy w przyszłym roku. To na pewno ułatwi wszystkim korzystanie z tej mariny.

W przyszłym roku, przy stacji, powstanie także pomost paliwowy.

źródło Radio Szczecin/ fot.OSiR

Zobacz podobne

Akwizycje kolejnych złóż PGNiG w Norwegii zatwierdzone

Autor

Gotowe studia wykonalności dla Wisły i Odry

BS

Jerzy Czuczman, Prezes Polskiego Forum Technologii Morskich: W przemyśle stoczniowym przychody rosną

Autor

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie