Polski Portal Morski
Aktualności Stocznie

Pracowita jesień w Gryfii

W Morskiej Stoczni Remontowej Gryfia S.A., trwa remont jednostki Apatyth należącej do szczecińskiego armatora firmy Unibaltic.

Chemikaliowiec Apatyth to jedna z jedenastu jednostek tego armatora, którego współpraca ze stocznią trwa od wielu lat. Jednostka została zadokowana w największym doku stoczni gdzie przechodzi remont pośredni. Jest to największa jednostka z floty armatora o długości przekraczającej 167m i DWT 24086mts. Planowany pobyt w doku wynosi około 9 dni.

Jednocześnie trwają remonty pozostałych jednostek, w tym statku Fast Jef belgijskiego armatora FAST LINES NV, który przechodzi w „Gryfii” kolejny remont klasowy. FAST LINES to stały klient Gryfii. Tym razem poza standardowymi pracami wynikającymi z przepisów klasowych największe zlecenie na tej jednostce stanowi instalacja systemu uzdatniania wód balastowych metodą elektrochlorowania wody. Producentem tego wymagającego systemu jest światowy lider tego typu instalacji – firma ERMA FIRST.

Jednostka Wadden 3, zadokowana w doku 3 należąca do holenderskiego armatora BOSKALIS BV jest statkiem specjalistycznym typu szalanda. której kadłub ma możliwość rozsunięcia się na boki, aby wysypać z przestrzeni ładunkowej urobek załadowany przez koparkę lub podajnik. Zakres remontu jednostki w dużej mierze dotyczy prac kadłubowych oraz innych prac wyposażeniowo ślusarskich w kabinach i na mostku.

Dwie kolejne jednostki należą do stałego armatora stoczni, firmy Vertom Bereederungs GmbH & Co. KG z Niemiec. Zakres prac na pierwszej jednostce Baumaiden w doku nr 7 dotyczy głównie prac kadłubowych- wymiana ok 60 ton stali. Na drugiej jednostce Proud zacumowanej przy nabrzeżu Gdyńskim trwa montaż systemu BWTS, firmy Alfa Laval.

źródło/ fot. Stocznia Remontowa Gryfia

Zobacz podobne

Tajemnice piątego patrolu ORP Orzeł

BS

Premier: zależy nam, aby wszystkie kraje naszego regionu były dobrze skomunikowane

KM

Kapitan żeglugi wielkiej Jan Prüffer odszedł na wieczną wachtę

KD

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie