Polski Portal Morski
Port Gdynia wdraża moduł maklerski PCS
Aktualności Porty

Port Gdynia wdraża moduł maklerski PCS

Zgodnie z przyjętym przez Radę Ministrów “Programem rozwoju polskich portów morskich do 2030 roku” oraz wskazanym w tym dokumencie priorytetem – digitalizacją polskich portów morskich, Zarząd Morskiego Portu Gdynia S.A. informuje, że aktualnie odbywają się prace nad wdrożeniem w Porcie Gdynia modułu maklerskiego PCS (Port Community System).

Moduł maklerski PCS jest innowacyjnym rozwiązaniem, automatyzującym procesy przygotowywania formalności związanych ze zgłoszeniem wejścia statku do Portu Gdynia lub wyjścia statku z Portu Gdynia. Dokonano tego poprzez automatyzację procesów wymiany informacji oraz wprowadzenie rozwiązań pozwalających na reużywalność danych. Moduł ten został specjalnie utworzony przez POLSKI PCS Sp. z o.o. i jest dedykowany dla przedstawicieli armatorów. Moduł maklerski PCS zawiera między innymi takie funkcjonalności jak: zgłoszenie do dyspozytora, zgłoszenie Pre-Arrival, zgłoszenie ewidencyjne, baza statków oraz kontrahentów, a także pragmatyczny planer zawinięć.

Zastosowanie modułu maklerskiego PCS umożliwia bezpieczną i inteligentną wymianę informacji w zakresie logistyki oraz obsługi statków i towarów. Moduł ten będzie wspomagać i koordynować wykorzystanie infrastruktury portowej Portu Gdynia, podnosząc efektywność obrotu ładunkowego. Platforma PCS ma docelowo zapewnić wsparcie i ułatwić reużywalność informacji w formie elektronicznej pomiędzy partnerami obrotu portowo-morskiego, agentami morskimi, Głównym Dyspozytorem Portu, firmami świadczącymi usługi pilotażowe, holownicze, etc.

– Wspólnie z naszymi interesariuszami, przy udziale POLSKI PCS Spółka z o.o., prowadzimy prace nad rozbudową systemu PCS o następne funkcjonalności, które będą wspierały procesy związane z obsługą statków i ich ładunków w Porcie Gdynia. W związku z powyższym zachęcamy kontrahentów Portu Gdynia, w szczególności przedstawicieli armatorów, do aktywnego korzystania i testowania modułu maklerskiego PCS, który dostępny jest pod adresem https://polskipcs.pl/ W celu rejestracji na platformie PCS należy kontaktować się bezpośrednio na adres email: biuro@polskipcs.pl w tytule wiadomości wpisując „rejestracja”, natomiast w treści wiadomości jedynie: imię, nazwisko, nr telefonu, adres email, firmę oraz NIP. Wszelkie wnioski i uwagi dotyczące działania i funkcjonalności modułu maklerskiego PCS należy zgłaszać poprzez: funkcjonujący na platformie PCS Elektroniczny System Obsługi Zgłoszeń lub alternatywnie pod adresem e-mail support@polskipcs.pl albo telefonicznie pod nr telefonu + 48 883 299 799 – napisano w komunikacie

Jednocześnie Zarząd Morskiego Portu Gdynia S.A. informuje, że po zakończeniu okresu testowania, planowane jest wprowadzenie obowiązku korzystania z modułu maklerskiego PCS w celu wypełniania formalności związanych ze zgłoszeniem wejścia statku do Portu Gdynia lub wyjścia statku z Portu Gdynia. Wobec powyższego udział kontrahentów Portu Gdynia, w szczególności przedstawicieli armatorów, w aktualnie trwającym testowaniu i opiniowaniu modułu maklerskiego PCS, uważany jest za cenny i konieczny.

Źródło/fot.: Port Gdynia

Zobacz podobne

Narodowe Centrum Nauki: 54 mln zł dla młodych naukowców

KM

Morski urodzaj w branży okrętowej

JJ

Premier: zależy nam, aby wszystkie kraje naszego regionu były dobrze skomunikowane

KM

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie