Polski Portal Morski
Aktualności

Premier Meklemburgii-Pomorza Przedniego zapowiada rozwiązanie fundacji na rzecz budowy NS2

Premier niemieckiego kraju związkowego Meklemburgia-Pomorze Przednie Manuela Schwesig zapowiedziała rozwiązanie landowej fundacji Stiftung Klima- und Umweltschutz, utworzonej w celu wspierania budowy gazociągu Nord Stream 2 – informuje w poniedziałek agencja dpa.

„Poprosiłam zarząd fundacji, aby wstrzymał jej pracę i w ramach ograniczonych możliwości prawnych doprowadził do jej likwidacji” – napisała w poniedziałek rano na Twitterze. Zbadane zostanie również, czy „prawnie możliwe jest wykorzystanie funduszy udostępnianych fundacji przez Nord Stream na cele humanitarne”.

Ostatnio Schwesig wielokrotnie gorąco opowiadała się za ukończeniem i szybkim oddaniem do użytku Nord Stream 2, biegnącego przez Morze Bałtyckie, i założył budzącą wiele kontrowersji landową fundację wspierającą budowę gazociągu. Fundacja ta jest finansowana głównie przez rosyjski państwowy koncern Gazprom – przypomina dpa.

Schwesig odrzuciła również oskarżenia, które określają jej rząd mianem przyjaciół rosyjskiego prezydenta Władimira Putina. „Chcę powiedzieć bardzo wyraźnie, że to nonsens. Nigdy nie rozmawiałam z prezydentem Putinem ani nie poparłam jego działań wobec Ukrainy” – oświadczyła. Wezwała Putina do „natychmiastowego powstrzymania wojny i wycofania się z Ukrainy”.

Źródło: PAP Fot.: Gazprom

Zobacz podobne

Już niedługo rozpocznie się sezon wycieczkowców w Porcie Gdynia

BS

Premier o połączeniu Orlenu, Lotosu i PGNiG: będzie to miało pozytywne przełożenie na bezpieczeństwo energetyczne Polski

BS

Nowy projekt rozbudowy infrastruktury turystycznej w pobliżu Odry

BS

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie