Polski Portal Morski
Aktualności Polska Morska TV Ważne

Chcecie jako pierwsi zobaczyć jak wygląda tunel między wyspami Wolin i Uznam w Świnoujściu ? Zapraszamy!

Droga między wyspą Wolin a wyspą Uznam będzie mieć łączną długość ok. 3,2 km. Tunel pod Świną w Świnoujściu ma być oddany do użytku na przełomie maja i czerwca 2023 roku.

Na placu budowy widać postępy. Sprawdzamy co się dzieje na wyspie Wolin. Odwadniana jest tam komora odbiorcza, wykonywane są konstrukcje wewnętrzne do poziomu płyty jezdnej, a konstrukcja rampy oraz tunelu jest cały czas uszczelniana.

Z kolei w komorze startowej na wyspie Uznam nieustannie trwają prace nad wykonaniem klatki schodowej, szachtów i wsporników pod strop pośredni na wlocie do tunelu TBM. Budowane jest także odwodnienie korpusu drogi, a kanały technologiczne są izolowane. W kanale poza tunelem instalowane są również przepusty oraz wykonywana jest ich zasypka.

Zarówno przy wyjściu ewakuacyjnym EE1, jak i przy wyjściu ewakuacyjnym EE2, kontynuowane jest mrożenie aktywne gruntu. Montowane są prefabrykaty typu „U”, filigrany pod konstrukcję płyty poddrogowej, która jest również zbrojona oraz betonowana, a także prefabrykaty sufitowe dla kanału wentylacyjnego. Zachęcamy do obejrzenia najnowszego filmu z budowy.

źródło/ fot. UM Świnoujście mat. Filmowy PORR S.A.

Zobacz podobne

1 marca – Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

KD

31 sierpnia 1980. Osiemnasty dzień strajku w Stoczni

JJ

Co nowego na budowie przekopu Mierzei Wiślanej?

BS

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie