Polski Portal Morski
Aktualności Porty

Terminal promowy w Świnoujściu gotowy jeszcze w tym roku

Na Terminalu Promowym w Porcie Świnoujście roboty budowlane idą pełną parą. Według założeń Terminal w Świnoujściu ma być gotowy jeszcze w tym roku. Dzięki inwestycji przystosowującej jego infrastrukturę do obsługi transportu intermodalnego terminal z każdym dniem zmienia swoje oblicze.

Pojawiły sie już nowe tory kolejowe oraz place manewrowo-postojowe, pasażerowie bezkolizyjne przejdą nowym rękawem, a nowa estakada nad stacją kolejową Świnoujście skomunikuje zaplecze z terenem terminala, stanowiska promowe nr 5 i 6 są połączone w jedno, w rezultacie powstała jedna linia cumownicza o długości 294 m, rampa przeładunkowa o szerokości 14 m i nośności 60T osiągnie nowe parametry techniczne i uzyska 35m szerokości i 180T nośności. To umożliwi cumowanie większych jednostek, w ciągu dekady (2011-2021)

Terminal Promowy w Świnoujściu zwiększył przeładunki o139%. W ogólnej strukturze przeładunków Portu Szczecin-Świnoujscie aż 45 % obrotów realizowanych jest przez Terminal Promowy.

Koszt inwestycji to 185 milionów złotych. Projekt ma wsparcie z funduszy unijnego instrumentu finansowego CEFTransport .

źródło / fot. ZMPSiŚ

Zobacz podobne

Polscy dyplomaci w Szkocji chcą upamiętnić Orła i inne okręty

BS

Blisko 400 interwencji strażaków w związku z opadami deszczu; w części regiony pogotowie przeciwpowodziowe

JJ

Historia budowy okrętów szkolnych

BS

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie