Polski Portal Morski
Aktualności Porty

Terminal promowy w Świnoujściu gotowy jeszcze w tym roku

Na Terminalu Promowym w Porcie Świnoujście roboty budowlane idą pełną parą. Według założeń Terminal w Świnoujściu ma być gotowy jeszcze w tym roku. Dzięki inwestycji przystosowującej jego infrastrukturę do obsługi transportu intermodalnego terminal z każdym dniem zmienia swoje oblicze.

Pojawiły sie już nowe tory kolejowe oraz place manewrowo-postojowe, pasażerowie bezkolizyjne przejdą nowym rękawem, a nowa estakada nad stacją kolejową Świnoujście skomunikuje zaplecze z terenem terminala, stanowiska promowe nr 5 i 6 są połączone w jedno, w rezultacie powstała jedna linia cumownicza o długości 294 m, rampa przeładunkowa o szerokości 14 m i nośności 60T osiągnie nowe parametry techniczne i uzyska 35m szerokości i 180T nośności. To umożliwi cumowanie większych jednostek, w ciągu dekady (2011-2021)

Terminal Promowy w Świnoujściu zwiększył przeładunki o139%. W ogólnej strukturze przeładunków Portu Szczecin-Świnoujscie aż 45 % obrotów realizowanych jest przez Terminal Promowy.

Koszt inwestycji to 185 milionów złotych. Projekt ma wsparcie z funduszy unijnego instrumentu finansowego CEFTransport .

źródło / fot. ZMPSiŚ

Zobacz podobne

Kolejny kamień milowy w projekcie „Budowa Portu Zewnętrznego w Porcie Gdynia”

Autor

Dostawa prądu statkiem. W Japonii powstanie pierwszy „akumulatorowiec”

PL

Przeładunki w portach Szczecin i Świnoujście cały czas w górę

KM

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie