Polski Portal Morski
Aktualności Klaster Morski Polska Morska TV

Polimery Police. Wielka inwestycja o ogromnym zakresie

Projekt Polimery Police  jest na bardzo dużym stopniu zaawansowania, osiągnął już ponad 96% zaawansowania rzeczowego. Prace budowlane nie ustają.

Ten projekt to jeden z największych inwestycji w branży chemicznej w Europie Centralnej. Dzięki budowie fabryki w Policach, Polska stanie się jednym z czołowych producentów tworzyw sztucznych w Europie, a nowy terminal paliw płynnych podniesie niezależności energetyczno–surowcową kraju.

Prezydent Andrzej Duda, który brał udział w inauguracji kolejnego etapu inwestycji „Polimery Police” podkreślał, że to ogromna inwestycja, na światowym poziomie nowoczesności.

– W przypadku tej wielkiej inwestycji zrealizowano założenie i stworzono mechanizm pozwalający zrealizować inwestycje za 7 mld zł – mówił Prezydent, dodając, że to dwa razy tyle, ile kosztowało wybudowanie gazoportu w Świnoujściu. – To inwestycja o ogromnym zakresie. To budowa terminalu, miejsc składowania, najnowocześniejszych instalacji chemicznych – tego wszystkiego, co nada zakładom polickim zupełnie nowe znaczenie – podkreślił.

Zakończenie testów integralności zaplanowane jest na sierpień 2023 roku.

– Na dziś nic nie wskazuje na to, żebyśmy terminu nie dotrzymali. Prace idą pełną parą – zapewnia wiceprezes zarządu Grupy Azoty. – Już niebawem w ramach tej naszej największej flagowej inwestycji będziemy produkowali spore ilości czystego wodoru, który już mógłby się nadawać pod potrzeby automotive. Będzie on miał charakter wodoru odpadowego – kontynuuje.

Polimery Police to nowo powstająca fabryka Grupy Azoty, obejmująca zespół instalacji do produkcji propylenu metodą odwodornienia propanu oraz instalacje do wytwarzania polipropylenu, o mocy produkcyjnej do 437 tys. ton rocznie, a także gazoport i terminal przeładunkowo-magazynowy, zapewniający możliwość pozyskania drogą morską niezbędnych produktów.

Zobaczcie najnowszy film z placu budowy flagowej inwestycji Grupy Azoty, za którą odpowiedzialna jest spółka Grupa Azoty Polyolefins.

źródło Grupa Azoty, Prezydent.pl / fot. / mat. filmowy Grupa Azoty

Zobacz podobne

Dlaczego dolna część kadłuba statku malowana jest na czerwono?

BS

Coraz bliżej budowy zbiornika Kotlarnia

AB

We wraku statku na dnie Bałtyku znaleziono przyprawy sprzed 500 lat

KM

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie