Polski Portal Morski
Aktualności Klaster Morski Polska Morska TV

Polimery Police. Wielka inwestycja o ogromnym zakresie

Projekt Polimery Police  jest na bardzo dużym stopniu zaawansowania, osiągnął już ponad 96% zaawansowania rzeczowego. Prace budowlane nie ustają.

Ten projekt to jeden z największych inwestycji w branży chemicznej w Europie Centralnej. Dzięki budowie fabryki w Policach, Polska stanie się jednym z czołowych producentów tworzyw sztucznych w Europie, a nowy terminal paliw płynnych podniesie niezależności energetyczno–surowcową kraju.

Prezydent Andrzej Duda, który brał udział w inauguracji kolejnego etapu inwestycji „Polimery Police” podkreślał, że to ogromna inwestycja, na światowym poziomie nowoczesności.

– W przypadku tej wielkiej inwestycji zrealizowano założenie i stworzono mechanizm pozwalający zrealizować inwestycje za 7 mld zł – mówił Prezydent, dodając, że to dwa razy tyle, ile kosztowało wybudowanie gazoportu w Świnoujściu. – To inwestycja o ogromnym zakresie. To budowa terminalu, miejsc składowania, najnowocześniejszych instalacji chemicznych – tego wszystkiego, co nada zakładom polickim zupełnie nowe znaczenie – podkreślił.

Zakończenie testów integralności zaplanowane jest na sierpień 2023 roku.

– Na dziś nic nie wskazuje na to, żebyśmy terminu nie dotrzymali. Prace idą pełną parą – zapewnia wiceprezes zarządu Grupy Azoty. – Już niebawem w ramach tej naszej największej flagowej inwestycji będziemy produkowali spore ilości czystego wodoru, który już mógłby się nadawać pod potrzeby automotive. Będzie on miał charakter wodoru odpadowego – kontynuuje.

Polimery Police to nowo powstająca fabryka Grupy Azoty, obejmująca zespół instalacji do produkcji propylenu metodą odwodornienia propanu oraz instalacje do wytwarzania polipropylenu, o mocy produkcyjnej do 437 tys. ton rocznie, a także gazoport i terminal przeładunkowo-magazynowy, zapewniający możliwość pozyskania drogą morską niezbędnych produktów.

Zobaczcie najnowszy film z placu budowy flagowej inwestycji Grupy Azoty, za którą odpowiedzialna jest spółka Grupa Azoty Polyolefins.

źródło Grupa Azoty, Prezydent.pl / fot. / mat. filmowy Grupa Azoty

Zobacz podobne

Otwarcie nowej wystawy stałej na statku-muzeum „Sołdek” – w sobotę

BS

Norwegia i Niemcy chcą wsparcia NATO przy ochronie kluczowej infrastruktury podmorskiej

BS

Orlen bez ropy z Rosji

KM

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie