Polski Portal Morski
Aktualności Polska Morska TV Porty Ważne

Porty Szczecin i Świnoujście na piątym miejscu na Bałtyku w 2022r.

Spółki portowe Szczecina i Świnoujścia przeładowały o 11 procent więcej towarów niż w ubiegłym roku. W sumie to jest prawie 37 milionów ton.

W poniedziałek w Warszawie przedstawiono wyniki polskich portów – mówił Daniel Stachiewicz, wiceprezes Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście.

– Przyznaję, że te 36,8 miliona ton pokazuje, że Zespół Portów Szczecin i Świnoujście w minionym roku był na piątym miejscu wśród portów na Bałtyku. Tak jak Gdańsk zajął druga pozycję, co jest rewelacyjną informacją, tak tutaj możemy się pochwalić tym, że jesteśmy na piątym miejscu – mówił Stachiewicz.

Ten rok pokazał, jak polskie porty są ważne dla bezpieczeństwa państwa – mówił Marek Gróbarczyk, wiceminister infrastruktury.

– Zeszły rok pokazał, jak istotne są polskie porty, jaką rolę odgrywają w kwestii bezpieczeństwa energetycznego, jak zastępują wszelkiego rodzaju drogi transportu, które musiały zostać wyłączone, jak dobrze poradziły sobie w tej materii – mówił Gróbarczyk.

W sumie najważniejsze polskie porty przeładowały ponad 133 miliony ton towarów. To wzrost o 18 procent w stosunku do ubiegłego roku. W naszym porcie najwięcej wzrosły przeładunki węgla i paliw.

źródło Radio Szczecin/ fot.Port Szczecin

Zobacz podobne

Wycieczkowiec objęty kwarantanną w Lizbonie zakończył rejs; stwierdzono nowe infekcje

BS

Podsumowanie roku 2019 w Stoczni „Gryfia”

Autor

Celnicy zajęli jachty należące rosyjskich oligarchów

KM

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie