Polski Portal Morski
Aktualności Porty

Port w Kołobrzegu na podium

Kołobrzeski port w czołówce przeładunku ryb na polskim wybrzeżu. To kolejny rok, gdy Kołobrzeg znajduje się na podium tej klasyfikacji.

24 tysiące ton ryb przeładowano w ciągu ostatniego roku w kołobrzeskim porcie rybackim. Wśród najpopularniejszych gatunków są niezmiennie dorsz, śledź i szprot, ale także tobiasz i stornia. W mniejszych ilościach lokalni rybacy poławiają także węgorze, makrele, łososie czy trocie wędrowne.

Najlepszy wynik osiągnęła Ustka, która pierwsze miejsce odebrała właśnie Kołobrzegowi. Artur Lijewski, prezes Zarządu Portu Morskiego w Kołobrzegu cieszy się jednak z utrzymania miejsca w czołówce tego rankingu, a jako przyczynę sukcesu wskazuje rozwój infrastruktury portowej.

– Cały czas jesteśmy na tzw. pudle. Drugie miejsce, jeśli chodzi o rozładunek. To też świadczy o dużym zainteresowaniu i komplementarności świadczonych usług w bazie portu rybackiego, że ta flota jest tu cały czas i korzysta z infrastruktury portowej – powiedział Lijewski.

W kołobrzeskim porcie działa 15 biznesów związanych z rybołówstwem, a łączna liczba przedsiębiorstw związanych z branżą rybacką sięga 200 firm.

źródło Radio Szczecin/ fot. ZPM Kołobrzeg

Zobacz podobne

Stały Zespół Sił Obrony Przeciwminowej NATO z wizytą w Londynie

BS

Port Szczecin. Praca w rejonie Basenu Kaszubskiego wre

BS

Historyczne zwycięstwo polskiego jachtu w The Ocean Race

KM

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie