Polski Portal Morski
Aktualności Bezpieczeństwo Turystyka

Majówka w Świnoujściu

Bezpłatne rejsy statkami do Latarni Morskiej oraz Fortu Gerharda, a także darmowe przejazdy autobusami komunikacji miejskiej do plaży przy Podziemnym Mieście dla mieszkańców i turystów na Majówkę w Świnoujściu sponsoruje właściciel Terminalu LNG, spółka GAZ-SYSTEM. 

To rozwiązanie, zaplanowane w terminie od 29 kwietnia do 7 maja br., zostało przygotowane i w całości sfinansowane przez spółkę. Jest to odpowiedź na potrzeby społeczności lokalnej oraz branży turystycznej po wprowadzeniu przez Wojewodę Zachodniopomorskiego strefy bezpieczeństwa wokół terminalu. W ramach programu na Majówkę, zgodnie z wcześniejszymi deklaracjami, spółka utwardzi również drogę leśną prowadzącą do plaży, na odcinku do Podziemnego Miasta. 

GAZ-SYSTEM wyraża gotowość do współpracy i podjęcia dialogu z władzami miasta i mieszkańcami, w celu wypracowania docelowych rozwiązań umożliwiających swobodny dostęp do plaży i zabytków na prawobrzeżu Świnoujścia. Spółka stoi na stanowisku, że koszty tych rozwiązań mogą być pokryte ze środków ujętych w podpisanym we wrześniu 2022 r. porozumieniu z miastem Świnoujście, dotyczącym wybudowania drogi dojścia do zabytków od zachodniej strony terminalu. Środki zostaną przekazane miastu po renegocjacji wyżej wymienionego porozumienia.

Szczegóły programu na Majówkę: 

Termin: 29 kwietnia – 7 maja 2023 r. 

Rejsy statkami Adler-Schiffe do Latarni Morskiej i Fortu Gerharda: 

  • rejsy z lewobrzeża Świnoujścia (wyspa Uznam) – nabrzeże Adler-Schiffe za skrzyżowaniem ulic Wybrzeże Władysława IV oraz Marynarzy, 
  • rejsy z prawobrzeża Świnoujścia (wyspa Wolin) – nabrzeże Warszów, tuż przy przeprawie promowej Warszów, 
  • rejsy powrotne – nabrzeże GPK przy Forcie Gerharda.  


Darmowe bilety na statki można pobrać: 


Komunikacja autobusowa do plaży w prawobrzeżnej części miasta (wyspa Wolin):
Linia kursująca od przystanku „Dworzec PKP” do przystanku „Plaża Przytór/Podziemne Miasto”. Przejazdy są darmowe dla mieszkańców i turystów. Szczegółowe rozkłady rejsów oraz kursy autobusów będę dostępne na stornach przewoźników:
http://ka.swinoujscie.pl/
https://www.adler-schiffe.de/polen/ 

fot. Latarnia Morska w Świnoujściu FB

Zobacz podobne

Złota Kotwica dla Uniwersytetu Morskiego w Gdyni

AB

Premier Brandenburgii stawia na rozmowy z Polską w sprawie większej ochrony Odry

BS

Wody Polskie podpisały umowę w ramach zintegrowanego projektu LIFE. Dla poprawy bioróżnorodności zlewni Pilicy

Autor

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie