Polski Portal Morski
Aktualności

W Hamburgu śledczy przeszukali luksusowy jacht rosyjskiego oligarchy

Ponad 30 śledczych przeszukało w środę w porcie w Hamburgu jacht „przedsiębiorcy z Federacji Rosyjskiej” – poinformowały prokuratura i policja. Według informacji agencji dpa chodzi o luksusowy jacht „Luna” przypisywany Farchadowi Achmedowi.

W operację zaangażowana była również policja federalna i eksperci Marynarki Wojennej – informuje dpa. Śledztwo jest skierowane „przeciwko przedsiębiorcy z Federacji Rosyjskiej podejrzanemu o naruszenie ustawy o handlu zagranicznym” – podała prokuratura.

Według informacji agencji dpa chodzi o luksusowy jacht „Luna” przypisywany rosyjskiemu biznesmenowi Farkhadowi Achmedowowi. 67-latek od roku znajduje się na liście osób, na które UE nałożyła sankcje w związku z rosyjskim atakiem na Ukrainę.

Prokuratura we Frankfurcie nie chciała podać tożsamości oskarżonego. Mężczyzna miał nie zgłosić władzom „znacznych aktywów” w Niemczech.

„Luna” została zatrzymana przez władze wiosną ubiegłego roku. 115-metrowy statek znajdował się ostatnio w porcie stoczni hamburskiej firmy Blohm+Voss – przypomina dpa.

źródło PAP/ fot.https://www.superyachttimes.com/yachts/luna-115m

Zobacz podobne

Centrum Żeglarskie wyrzuciło żeglarza z mariny

AZ

Żuraw portowy Liebherr LHM 550 już w Porcie Gdańsk

AB

Nadodrzańskie regiony sfinansują badania dotyczące stanu Odry

BS

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie