Polski Portal Morski
Aktualności

W Hamburgu śledczy przeszukali luksusowy jacht rosyjskiego oligarchy

Ponad 30 śledczych przeszukało w środę w porcie w Hamburgu jacht „przedsiębiorcy z Federacji Rosyjskiej” – poinformowały prokuratura i policja. Według informacji agencji dpa chodzi o luksusowy jacht „Luna” przypisywany Farchadowi Achmedowi.

W operację zaangażowana była również policja federalna i eksperci Marynarki Wojennej – informuje dpa. Śledztwo jest skierowane „przeciwko przedsiębiorcy z Federacji Rosyjskiej podejrzanemu o naruszenie ustawy o handlu zagranicznym” – podała prokuratura.

Według informacji agencji dpa chodzi o luksusowy jacht „Luna” przypisywany rosyjskiemu biznesmenowi Farkhadowi Achmedowowi. 67-latek od roku znajduje się na liście osób, na które UE nałożyła sankcje w związku z rosyjskim atakiem na Ukrainę.

Prokuratura we Frankfurcie nie chciała podać tożsamości oskarżonego. Mężczyzna miał nie zgłosić władzom „znacznych aktywów” w Niemczech.

„Luna” została zatrzymana przez władze wiosną ubiegłego roku. 115-metrowy statek znajdował się ostatnio w porcie stoczni hamburskiej firmy Blohm+Voss – przypomina dpa.

źródło PAP/ fot.https://www.superyachttimes.com/yachts/luna-115m

Zobacz podobne

Wystawa „Polska nad Bałtykiem w plakacie dwudziestolecia międzywojennego”

KM

Yonhap: rosyjski okręt oddał strzały ostrzegawcze w kierunku statku rybackiego Korei Płd.

JJ

Pierwsza w tym roku dostawa do Terminala LNG w Świnoujściu

KM

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie