Polski Portal Morski
Akcje Polski Morskiej Aktualności Polska Morska TV Ważne

Polska Morska nagrodzona w Orłach Wprost

Orły Wprost rozdane. To docenienie pracy samorządowej, kulturalnej czy naukowej. W województwie zachodniopomorskim nagrodę odebrało 15 laureatów.

W piątek w Hotelu Dana odbyła się uroczysta gala Zachodniopomorskich Orłów Wprost, które wręczane są od 2016 roku. Laureatami Orłów są firmy, samorządy, wybitne osobowości z Naszego regionu, przedstawiciele nauki,medycyny, biznesu, kultury i ochrony środowiska.

Nagroda Orła przyznawana jest tym, którzy wnoszą szczególny wkład w rozwój gospodarki, regionu oraz kraju. Wyróżnienie to jest przyznawane osobom, które na co dzień dbają o Rzeczpospolitą, nie tylko w wielkich dziełach i czynach, ale także w drobnych, z pozoru niewielkich decyzjach i działaniach. To właśnie dzięki nim kształtuje się dzisiejsza Polska.

Polska gospodarka morska w ostatnich latach staje się filarem gospodarki narodowej. Musimy wspomnieć tu wielkie inwestycje narodowe wykonane w ostatnich latach, a wśród nich: rozbudowa portów, gazociąg Baltic Pipe, rozbudowa terminala gazowego w Świnoujściu, tunel do Świnoujścia. Nie można przejść wobec tego obojętnie, dlatego ważne jest, aby te historyczne wydarzenia i dynamiczne zmiany w branży morskiej docierały do każdego zakątka Polski. To jest możliwe, dzięki branżowemu portalowi – Polska – Morska, który z powodzeniem dociera każdego dnia do tysięcy odbiorców. Za tym sukcesem i pomysłem stoją ludzie, których pasja, wiedza i zaangażowanie pozwoliły stworzyć merytoryczne i najbardziej opiniotwórcze media gospodarki morskiej w Polsce. Inicjatorem tego przedsięwzięcia jest człowiek, który wyznacza kolejne kierunki dotarcia z przekazem o gospodarce morskiej w mediach społecznościowych, lokalnych i ogólnopolskich.

W kategorii Lider Regionu statuetkę otrzymał Dariusz Smoliński – Prezes Zarządu Polskich Terminali, Pomysłodawca i założyciel Polska Morska, jednego z największych portali o gospodarce morskiej w naszym kraju.

Gratulujemy wszystkim wspaniałym laureatom tegorocznej edycji. Nagrodę otrzymali również :

1. Nagroda Główna Samorządowiec regionu, którą otrzymała Pani Monika Kuźmińska burmistrz Gmina Węgorzyno.

2. Nagroda Główna Przedsiębiorstwo regionu, którą otrzymała Grupa Azoty – za projekt Polimery Police. Nagrodę odebrał Pan Tomasz Hinc, Prezes Zarządu Grupa Azoty S.A.

3. Nagroda Główna Osobowość regionu, którą otrzymał Prof. dr hab. n.med. Jan Lubiński.

Wręczono również Orły w kategoriach:

Samorządowiec regionu – Rafał Zając – prezydent Stargardu,

Lider biznesu – Marek Zmysłowski,

Najlepsza prywatna uczelnia regionu – Zachodniopomorska Szkoła Biznesu – Akademia Nauk Stosowanych,

Innowacyjni w regionie – Politechnika Koszalińska oraz Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny – ZUT,

Inwestycje regionu – Budimex SA,

Lokalny producent żywności – Gospodarstwo Ekologiczne Frykas – Cezary i Edyta Szczupak,

Ochrona Środowiska – Marek Andrzej Subocz, Prezes Zarządu Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie,

Działania na rzecz kultury – Ks. Janusz Posadzy – Proboszcz, Parafia Rzymskokatolicka pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Świata,

Kultura – Chór Akademicki im. prof. Jana Szyrockiego ZUT w Szczecinie (CHAPS),

Wspieranie inicjatyw historycznych – Fundacja Polskich Wartości.

źródło media/ fot. FB Wicewjewody Zachodniopomorskiego

Zobacz podobne

Jesienne prace na budowie Morskiego Centrum Nauki

KM

Pół wieku szczecińskich chemikaliowców

PL

Chór Politechniki Morskiej w Szczecinie najwyżej ocenionym Chórem w Polsce

BS

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie