Polski Portal Morski
Akcje Polski Morskiej Aktualności Polska Morska TV Ważne

Polska Morska nagrodzona w Orłach Wprost

Orły Wprost rozdane. To docenienie pracy samorządowej, kulturalnej czy naukowej. W województwie zachodniopomorskim nagrodę odebrało 15 laureatów.

W piątek w Hotelu Dana odbyła się uroczysta gala Zachodniopomorskich Orłów Wprost, które wręczane są od 2016 roku. Laureatami Orłów są firmy, samorządy, wybitne osobowości z Naszego regionu, przedstawiciele nauki,medycyny, biznesu, kultury i ochrony środowiska.

Nagroda Orła przyznawana jest tym, którzy wnoszą szczególny wkład w rozwój gospodarki, regionu oraz kraju. Wyróżnienie to jest przyznawane osobom, które na co dzień dbają o Rzeczpospolitą, nie tylko w wielkich dziełach i czynach, ale także w drobnych, z pozoru niewielkich decyzjach i działaniach. To właśnie dzięki nim kształtuje się dzisiejsza Polska.

Polska gospodarka morska w ostatnich latach staje się filarem gospodarki narodowej. Musimy wspomnieć tu wielkie inwestycje narodowe wykonane w ostatnich latach, a wśród nich: rozbudowa portów, gazociąg Baltic Pipe, rozbudowa terminala gazowego w Świnoujściu, tunel do Świnoujścia. Nie można przejść wobec tego obojętnie, dlatego ważne jest, aby te historyczne wydarzenia i dynamiczne zmiany w branży morskiej docierały do każdego zakątka Polski. To jest możliwe, dzięki branżowemu portalowi – Polska – Morska, który z powodzeniem dociera każdego dnia do tysięcy odbiorców. Za tym sukcesem i pomysłem stoją ludzie, których pasja, wiedza i zaangażowanie pozwoliły stworzyć merytoryczne i najbardziej opiniotwórcze media gospodarki morskiej w Polsce. Inicjatorem tego przedsięwzięcia jest człowiek, który wyznacza kolejne kierunki dotarcia z przekazem o gospodarce morskiej w mediach społecznościowych, lokalnych i ogólnopolskich.

W kategorii Lider Regionu statuetkę otrzymał Dariusz Smoliński – Prezes Zarządu Polskich Terminali, Pomysłodawca i założyciel Polska Morska, jednego z największych portali o gospodarce morskiej w naszym kraju.

Gratulujemy wszystkim wspaniałym laureatom tegorocznej edycji. Nagrodę otrzymali również :

1. Nagroda Główna Samorządowiec regionu, którą otrzymała Pani Monika Kuźmińska burmistrz Gmina Węgorzyno.

2. Nagroda Główna Przedsiębiorstwo regionu, którą otrzymała Grupa Azoty – za projekt Polimery Police. Nagrodę odebrał Pan Tomasz Hinc, Prezes Zarządu Grupa Azoty S.A.

3. Nagroda Główna Osobowość regionu, którą otrzymał Prof. dr hab. n.med. Jan Lubiński.

Wręczono również Orły w kategoriach:

Samorządowiec regionu – Rafał Zając – prezydent Stargardu,

Lider biznesu – Marek Zmysłowski,

Najlepsza prywatna uczelnia regionu – Zachodniopomorska Szkoła Biznesu – Akademia Nauk Stosowanych,

Innowacyjni w regionie – Politechnika Koszalińska oraz Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny – ZUT,

Inwestycje regionu – Budimex SA,

Lokalny producent żywności – Gospodarstwo Ekologiczne Frykas – Cezary i Edyta Szczupak,

Ochrona Środowiska – Marek Andrzej Subocz, Prezes Zarządu Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie,

Działania na rzecz kultury – Ks. Janusz Posadzy – Proboszcz, Parafia Rzymskokatolicka pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Świata,

Kultura – Chór Akademicki im. prof. Jana Szyrockiego ZUT w Szczecinie (CHAPS),

Wspieranie inicjatyw historycznych – Fundacja Polskich Wartości.

źródło media/ fot. FB Wicewjewody Zachodniopomorskiego

Zobacz podobne

Rosjanie nadal wywożą zboże z Ukrainy

KM

Finał konsultacji społecznych dwóch ważnych projektów planistycznych

KM

Podpisanie umowy na wykonanie monitoringu falowania w rejonie Półwyspu Helskiego

BS

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie