Polski Portal Morski
Aktualności

Karetki wodne na Wielkich Jeziorach Mazurskich

Na Wielkich Jeziorach Mazurskich w czwartek rozpoczęły pracę wodne karetki pogotowia. Będą służyły pomocą medyczną do końca września.

Karetki wodne w tym sezonie będą stacjonowały w Sztynorcie, Giżycku, Rynie i Kamieniu – taka lokalizacja ratowników sprawia, że obsłużą oni cały, liczący ponad 110 km Szlak Wielkich Jezior Mazurskich. Aby wezwać pomoc wodnych ratowników należy zadzwonić pod numer alarmowy 112 lub numer alarmowy MOPR 601 100 100.

Karetki wodne służą taką samą pomocą medyczną, jak tradycyjne karetki samochodowe – są zaopatrzone w podstawowe sprzęty medyczne i leki. Załogi wodnych ratowników przychodzą z pomocą ofiarom wypadków, czy nagłych zdarzeń zdrowotnych, do których dochodzi na pokładach jachtów, ale nie tylko – w przeszłości wielokrotnie zdarzało się, że wodni ratownicy udzielali pomocy mieszkańcom wsi nad jeziorami. Na Mazurach z wielu miejsc do szpitala szybciej można się dostać szybką motorówką przez jezioro, niż autem, które musi to jezioro objechać.

W razie potrzeby załogi karetek wodnych przekazują pacjentów szpitalom, tradycyjnym karetkom lub śmigłowcom LPR.

W poprzednich sezonach wodne karetki wypływały z interwencjami ponad 300 razy.

Źródło: PAP Fot.: MOPR

Zobacz podobne

Już dziś historyczny moment. Rozpoczyna się drążenie tunelu pod rzeką Świną

KD

27 czerwca 2021 r. – Święto Morza, Święto Marynarki Wojennej i wyjątkowa uroczystość związana z ORP Błyskawica

AB

Stocznia Meyer Turku przekazała armatorowi najnowszy wycieczkowiec „Costa Toscana”

KM

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie