Polski Portal Morski
Aktualności Ministerstwo Porty Ważne

Nowe podejście dla statków do portu w Świnoujściu. Jest decyzja premiera

Premier Mateusz Morawiecki podpisał decyzję o uruchomieniu wieloletniego planu inwestycyjnego na budowę nowego podejścia dla statków do Świnoujścia.

Poinformował o tym prezes Zarządu Morskich Portów Szczecin-Świnoujście, Krzysztof Urbaś podczas kongresu Polskie Porty. Budowa nowego podejścia to jeden z warunków budowy głębokowodnego terminalu kontenerowego w Świnoujściu.

Urząd Morski w latach 2023-29 dostanie środki, ponad 10 miliardów złotych na wybudowanie nowego podejścia morskiego do portu w Świnoujściu. Będzie to tor oraz falochron osłonowy dla terminalu kontenerowego – zapowiedział prezes Urbaś.

Warto inwestować w polskie porty – zaznaczył prezes Urbaś.

Mamy dane sprzed 2-3 lat, jeżeli chodzi o terminal w Gdańsku, to jest ok. 10 miliardów złotych. Szacunki poparte informacjami z KAS-u: to jest ponad 40 miliardów złotych rocznie – dodał.

Inwestycję będzie realizował Urząd Morski w Szczecinie. Zakłada ona budowę podejścia do Świnoujścia o długości ponad 60 kilometrów i szerokości 500 metrów. Statki będą mogły mieć 15 metrów zanurzenia.

Źródło/ Radio Szczecin/ Fot. wizualizacja ZPMSiŚ

Zobacz podobne

Baltic Hub przeładował ponad 2 mln TEU

KM

 Węgry nadal blokują nałożenie embarga na rosyjską ropę

BS

PGZ jest gotow do seryjnej produkcji wozów pływających „Borsuk”

BS

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie