Polski Portal Morski
Aktualności Ministerstwo Porty Ważne

Nowe podejście dla statków do portu w Świnoujściu. Jest decyzja premiera

Premier Mateusz Morawiecki podpisał decyzję o uruchomieniu wieloletniego planu inwestycyjnego na budowę nowego podejścia dla statków do Świnoujścia.

Poinformował o tym prezes Zarządu Morskich Portów Szczecin-Świnoujście, Krzysztof Urbaś podczas kongresu Polskie Porty. Budowa nowego podejścia to jeden z warunków budowy głębokowodnego terminalu kontenerowego w Świnoujściu.

Urząd Morski w latach 2023-29 dostanie środki, ponad 10 miliardów złotych na wybudowanie nowego podejścia morskiego do portu w Świnoujściu. Będzie to tor oraz falochron osłonowy dla terminalu kontenerowego – zapowiedział prezes Urbaś.

Warto inwestować w polskie porty – zaznaczył prezes Urbaś.

Mamy dane sprzed 2-3 lat, jeżeli chodzi o terminal w Gdańsku, to jest ok. 10 miliardów złotych. Szacunki poparte informacjami z KAS-u: to jest ponad 40 miliardów złotych rocznie – dodał.

Inwestycję będzie realizował Urząd Morski w Szczecinie. Zakłada ona budowę podejścia do Świnoujścia o długości ponad 60 kilometrów i szerokości 500 metrów. Statki będą mogły mieć 15 metrów zanurzenia.

Źródło/ Radio Szczecin/ Fot. wizualizacja ZPMSiŚ

Zobacz podobne

Nie będzie zakazu połowów śledzi na Bałtyku w przyszłym roku

KM

III POWSTANIE ŚLĄSKIE – zwycięstwo z udziałem marynarzy

PL

Ukończono montaż 60 silosów w Grupie Azoty

BS

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie