Polski Portal Morski
Aktualności Edukacja Środowisko

Wspólny projekt młodzieży i płetwonurków. Powstaje film edukacyjny

Grupa Specjalna Płetwonurków RP przygotowuje film, który ma pokazać piękno przyrody i podwodnego życia Warmii i Mazur, ale także zwrócić uwagę na kwestie bezpieczeństwa nad wodą.

W produkcji bierze udział młodzież z kilku województw oraz żołnierze terytorialsi. Autorem filmu jest szef Grupy Specjalnej Płetwonurków RP Maciej Rokus.

On nie ma straszyć, on ma przyciągać, przybliżyć. Ma także przyczynić się do zmniejszenia statystyki utonięć, chodzi mi o to wykształcenie pierwszego prawidłowego odruchu w sytuacji zagrożenia, ale także pokazać, jak żyć w symbiozie z przyrodą – że to my powinniśmy dostosować się do przyrody i o niej pamiętać.

Zdjęcia realizowane są na terenie powiatu szczycieńskiego, Ostródy, Elbląga i gminy Purda. Produkcja ma zostać zakończona we wrześniu.
Film objęty jest patronatami: Akademii Marynarki Wojennej, Kuratorium Warmińsko-Mazurskiego, a powstaje przy współudziale Funduszu Ochrony Środowiska w Olsztynie.

Autor: A. Skrago
Redakcja: K. Ośko

Źródło/ Radio Olsztyn/ Fot. Grupa Specjalna Płetwonurków RP

Zobacz podobne

Największy okręt wojenny w historii

BS

W świnoujskim porcie powstaną dwa nowe nabrzeża

BS

Sprawdź jakość powietrza w Porcie Gdańsk

BS

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie