Polski Portal Morski
Aktualności Porty

Polskie porty morskie czeka rekordowy rok

O siedem procent wzrosły przeładunki w portach Szczecina i Świnoujścia w tym roku. Takie dane za pierwsze pięć miesięcy podał Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście.

W tym roku Zarząd założył że spółki przeładują około 38 milionów ton towarów – mówi prezes Krzysztof Urbaś. – To dobry prognostyk na najbliższe siedem miesięcy, które pozostały nam do końca roku. Cel powinien być osiągnięty. Nie rozpoczęły się jeszcze przeładunki węgla związane z kolejnym sezonem grzewczym.

Ten rok może być rekordowy pod względem przeładunków dla wszystkich czterech kluczowych polskich portów – mówi Adam Kłos z Zarządu Portu Gdańsk. – Przeładunki rosną w tempie geometrycznym. Myślę, że ten rok będzie dla trzech portów morskich o kluczowym znaczeniu, sumą ponad 150 mln ton i to będzie olbrzymi kamień milowy i wielki postęp i udział w rynku przewozów bałtyckich na miarę wielkich wyzwań.

W Szczecinie i Świnoujściu na wyniki przeładunków duży wpływ miał węgiel importowany do Polski. Wzrost przeładunków tego paliwa wyniósł 80 procent.

Źródło/RadioSzczecin.pl/fot. ZMPSiŚ

Zobacz podobne

Polska i Japonia wzmocniły współpracę w dziedzinie wodoru

KM

Tankowiec „Bahri Jasmine” pierwszy raz w Gdyni

KM

Białoruś/ Rozpoczęły się manewry wojsk łącznościowych przed ćwiczeniem Zapad-2021

BS

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie