Polski Portal Morski
Aktualności Porty

Polskie porty morskie czeka rekordowy rok

O siedem procent wzrosły przeładunki w portach Szczecina i Świnoujścia w tym roku. Takie dane za pierwsze pięć miesięcy podał Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście.

W tym roku Zarząd założył że spółki przeładują około 38 milionów ton towarów – mówi prezes Krzysztof Urbaś. – To dobry prognostyk na najbliższe siedem miesięcy, które pozostały nam do końca roku. Cel powinien być osiągnięty. Nie rozpoczęły się jeszcze przeładunki węgla związane z kolejnym sezonem grzewczym.

Ten rok może być rekordowy pod względem przeładunków dla wszystkich czterech kluczowych polskich portów – mówi Adam Kłos z Zarządu Portu Gdańsk. – Przeładunki rosną w tempie geometrycznym. Myślę, że ten rok będzie dla trzech portów morskich o kluczowym znaczeniu, sumą ponad 150 mln ton i to będzie olbrzymi kamień milowy i wielki postęp i udział w rynku przewozów bałtyckich na miarę wielkich wyzwań.

W Szczecinie i Świnoujściu na wyniki przeładunków duży wpływ miał węgiel importowany do Polski. Wzrost przeładunków tego paliwa wyniósł 80 procent.

Źródło/RadioSzczecin.pl/fot. ZMPSiŚ

Zobacz podobne

Sky Princess w gdyńskim porcie

KM

 Bezpieczeństwo infrastruktury krytycznej na polskiej części Morza Bałtyckiego

BS

Prace przy pogłębianiu toru wodnego są już prawie zakończone

BS

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie