Polski Portal Morski
Aktualności Bezpieczeństwo

Gdynia/ Na Skwerze Kościuszki odbywają się obchody Święta Marynarki Wojennej

Na Skwerze Kościuszki w Gdyni odbywają się w niedzielę uroczystości i piknik z okazji święta Marynarki Wojennej. W południe rozbrzmiał salut armatni z ORP Błyskawica.

W ostatnią niedzielę czerwca przypada Święto Marynarki Wojennej, które jest finałem Święta Morza obchodzonego w Gdyni. Obchodzone jest ono od ponad 90 lat i łączy się z historią polskiej obecności na Bałtyku.

Uroczystości rozpoczęły się o godz. 10.30 apelem z udziałem Dowódcy Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych generała broni Wiesława Kukuły oraz odśpiewaniem hymnu RP przed historycznym niszczycielem ORP Błyskawica. Później odbyła się defilada oraz złożenie kwiatów przed pomnikiem Polski Morskiej.

Dokładnie w południe rozbrzmiał salut armatni z ORP Błyskawica.

W uroczystościach, które zaplanowano do niedzielnego późnego popołudnia przewidziano piknik marynarski, pokazy marynarzy na wodzie.

Chętni mogą też zwiedzić pokłady czterech jednostek morskiego rodzaju Sił Zbrojnych RP: korwety patrolowej ORP Ślązak, niszczyciela min ORP Mewa, okrętu rakietowego ORP Piorun oraz okręt – muzeum ORP Błyskawica.

Źródło/ PAP/ Fot. gdańsk.uw.gov.pl

Zobacz podobne

Sprawdzamy postęp prac na koniec roku 2022 na budowie tunelu w Świnoujściu

BS

Dostawy węgla do Portu morskiego Świnoujście

KM

Obajtek: decyzja URE o wsparciu projektu Baltic Power b. dobrą informacją dla branży offshore w Polsce

BS

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie