Polski Portal Morski
Aktualności Środowisko Turystyka

Na mazurskich jeziorach nie ma tłoku, pogoda sprzyja wypoczynkowi

W pierwszy weekend wakacji na mazurskich jeziorach ruch jest umiarkowany; woda w jeziorach jest ciepła, a pogoda sprzyja wypoczynkowi nad wodą.

Dyżurny Mazurskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego (MOPR) w Giżycku poinformował w sobotę PAP, że wiatr wieje z siłą 1-2 stopni w skali Beauforta, a woda w jeziorach jest ciepła – ma 22 stopnie C. W sobotę ratownicy nie odnotowali niebezpiecznych sytuacji na wodzie, ale karetki wodne już dwukrotnie podejmowały interwencje.

Mimo dobrych warunków pogodowych, tłoku na Szlaku Wielkich Jezior Mazurskich nie ma. Kamery zamontowane w mazurskich portach pokazują pojedyncze żaglówki i jachty motorowe na wodzie.

Od soboty na wybranych mazurskich plażach rozpoczęli pracę ratownicy wodni. Apelują, by wypoczywający nad wodą – czy to żeglarze, czy plażowicze – byli trzeźwi i przestrzegali podstawowych zasad bezpieczeństwa.

Źródło/ PAP/ Fot. pixabay.com

Zobacz podobne

Globalny przemysł paliwowy i gazowy osiągnął rekordowe zyski w 2022 r.

AZ

Manewry Marynarki Wojennej z okrętami NATO

KM

Ogromna tarcza Wyspiarki już zdemontowana!

BS

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie