Polski Portal Morski
Aktualności Polska Morska TV Porty Ważne

Terminal Kontenerowy w Świnoujściu – kolejna bardzo ważna inwestycja

Terminal Kontenerowy w Świnoujściu to kolejna bardzo ważna inwestycja. Docelowo terminal będzie w stanie obsłużyć do 2 mln TEU rocznie, obsługując jednocześnie dwa statki, jeden o długości 400 m i jeden o długości 200 m.

Inwestycja może być realizowana w dwóch etapach, pierwszym etapem będzie obsługa 1 mln TEU rocznie. Terminal niemal w całości powstanie na pirsie zlokalizowanym na Zatoce Pomorskiej i zostanie sfinansowany przez inwestora, który został wyłoniony w drodze konkurencyjnego przetargu. Operator terminalu wyposaży go w niskoemisyjny sprzęt przeładunkowy, zgodnie z najwyższymi ekologicznymi normami w standardzie „green terminal”. Terminal w Świnoujściu będzie stanowił infrastrukturę podwójnego wykorzystania, czyli cywilną infrastrukturę, która może służyć do obsługi ładunków wojskowych. Nowy terminal powinien rozpocząć działalność na początku 2028 r. Linie żeglugowe, będące klientami terminalu, będą mogły w niedalekiej przyszłości korzystać z nowego toru wodnego prowadzącego do portu w Świnoujściu.

mat. filmowy media

Zobacz podobne

Niemiecka fundacja chce wspomagać Nord Stream 2, z pominięciem sankcji

BS

Siedem dekad morskich opowieści- kolekcja eksponatów Muzeum Marynarki Wojennej

PL

Świnoujście. Nowoczesne linie kolejowe połączą terminal kontenerowy z całą Europą

AB

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie