Polski Portal Morski
Aktualności Porty

Rozbiórka obiektów hydrotechnicznych w porcie w Świnoujściu- jest pozytywna decyzja Wojewody

Wojewoda Zachodniopomorski wydał decyzję nr 13/R/2023 dotyczącą pozwolenia na rozbiórkę obiektów hydrotechnicznych w porcie morskim w Świnoujściu , w ramach zadania pn.: „Budowa Terminalu Instalacyjnego w Świnoujściu dla obsługi Morskich Farm Wiatrowych”, „Budowa zdolności przeładunkowej portu morskiego w Świnoujściu do obsługi potrzeb morskiej energetyki wiatrowej”.

Zamierzeniem inwestora jest rozbiórka obiektów hydrotechnicznych: pirsu dokowego, dalb rurowych przydokowych, pomostu stalowego wraz z palisadą wolnostojącą z rur stalowych na terenie portu morskiego w Świnoujściu (teren byłej Stoczni Remontowej Gryfia) na dz. nr 1/18 obręb 0014 Warszów, nr 245/5 obręb 0014 Warszów. Celem zamierzenia budowlanego jest przygotowanie i modernizacja istniejącego terenu i obiektów pod budowę Terminala Instalacyjnego dla obsługi Morskich Farm Wiatrowych.

W porcie w Świnoujściu na przełomie 2024 i 2025 r. rozpocznie pracę pierwszy w Polsce i jeden z najnowocześniejszych w Europie terminal instalacyjny dla morskich farm wiatrowych, który w pierwszej kolejności posłuży do instalacji komponentów farmy Baltic Power, „a następnie do realizacji kolejnych inwestycji na Bałtyku”. Port w Świnoujściu będzie natomiast mógł oferować obsługę nie tylko polskich, ale też zagranicznych inwestycji.

źródło: ZUW / fot. ZMPSiŚ

Zobacz podobne

Koniec postoju Cracovii w stoczni

BS

Świnoujście. Absolwenci Zespołu Szkół Morskich z przyszłością!

KM

8000 samochodów zostało zablokowanych w porcie Zeebrugge i nie trafi do Rosji

BS

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie