Polski Portal Morski
Aktualności Offshore

PŻB Offshore i SeaZip Offshore Services łączą siły

PŻB Offshore oraz SeaZip Offshore Services podpisały we wtorek umowę konsorcjum. Celem podpisanej umowy jest budowanie międzynarodowych zdolności do obsługi floty polskich projektów offshore, co oznacza m.in. dostarczanie załóg odpowiedzialnych za serwis farm wiatrowych. Firmy zamierzają również wspólnie wejść na rynek międzynarodowy.

Przed podpisaniem umowy strony podpisały list intencyjny o współpracy w Harlingen w Holandii, w obecności prezesa zarządu, Radosława Marciniaka, i prezesa zarządu Grupy Polskich Linii Żeglugowych - pana Andrzeja Madejskiego. W imieniu SeaZip Offshore Service umowę konsorcjalną podpisał Jan Reier Arends - właściciel zarządzający.

Jak powiedział Radosław Marciniak, prezes Zarządu PŻB Offshore podpisane partnerstwo wnosi do spółki realną wartość, która zostanie wykorzystana w przyszłych projektach: - To bardzo ważny moment nie tylko dla grupy kapitałowej Polskiej Żeglugi Bałtyckiej, ale dla całej polskiej gospodarki morskiej i jej rozwijającej się części, jaką jest morska energetyka wiatrowa.

Firma SeaZip została założona w 2010 roku  i jest częścią JR Shipping Group. Nowy partner posiada bogate doświadczenie i kapitał wiedzy na temat rynku morskiej energetyki wiatrowej. SeaZip ma także silną pozycję w projektowaniu, budowie i zarządzaniu statkami. 

PŻB Offshore jest spółką zależną Polskiej Żeglugi Bałtyckiej (Polferries). Spółka PZB Offshore została powołana w lutym tego roku. Jej głównym zadaniem jest obsługa morskich farm wiatrowych.

źródło: media/ fot. Polferries

Zobacz podobne

Rezygnacja prezesa spółki PGE Baltica, budującej farmy wiatrowe na morzu

AZ

Odpowiedź Ministerstwa Obrony na interpelacje dotyczącą okrętów podwodnych

BS

Port Szczecin Świnoujście szybko się rozwija

BS

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie