Polski Portal Morski
Aktualności Bez kategorii Inne

Zwiększanie możliwości przeładunkowych. Kolejna dostawa gazu do świnoujskiego terminalu

Do świnoujskiego gazoportu dopłynęła 5. w tym miesiącu dostawa gazu. Zaplanowano ich ponad 60. Po rozbudowie możliwości przeładunkowe terminalu LNG będą jeszcze większe. Prace zostały zrealizowane już w ponad 70 procentach.

W tym roku dostawy realizowane są bardzo często; co 5-6 dni do Świnoujścia przypływa kolejny gazowiec. Najbliższa dostawa będzie z USA, zrealizuje ją gazowiec „Lech Kaczyński”. Na jego pokładzie będzie około 150 tys. metrów sześciennych gazu skroplonego. To będzie piąta dostawa zrealizowana przez gazowiec wyczarterowany przez Grupę Orlen.

Polski koncern docelowo będzie miał 8 takich jednostek. Dwa już rozpoczęły pracę, kolejne dwa gazowce zaczną realizować dostawy, a w 2025 – pozostałe cztery. Dzięki czarterowi statków Orlen jest w stanie realizować kontrakty, w których kupujący odpowiada za transport surowca. Według szacunków każdy z gazowców będzie w stanie rocznie realizować 10 dostaw.

W tym roku do gazoportu w Świnoujściu ma zostać zrealizowanych ponad 60 dostaw

źródło: TVP3 Szczecin / fot. gaz-system

Zobacz podobne

Konferencja o rozwoju sektora morskiego w Polsce

BS

Stop powodzi! Kompleksowa modernizacja Wrocławskiego Węzła Wodnego zakończona

Pio Su

Kanada nakłada nowe sankcje na Rosję i wysyła okręty na Bałtyk

BS

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie