Polski Portal Morski
Aktualności Edukacja

Pomorskie/ Prawie 2,5 tys. chętnych na studia w Uniwersytecie Morskim w Gdyni

Do elektronicznego systemu rekrutacji Uniwersytetu Morskiego w Gdyni zgłosiło się prawie 2,5 tys. osób. Największym zainteresowaniem cieszy się informatyka na Wydziale Elektrycznym.

„Ogólna liczba kandydatów, która zgłosiła się do elektronicznego systemu rekrutacji to 2448 osób” – podał PAP rzecznik Uniwersytetu Morskiego w Gdyni Bartosz Tobieński.

Zwrócił uwagę, że kierunkiem cieszącym się największą popularnością jest informatyka na Wydziale Elektrycznym, gdzie jest prawie 6 kandydatów na jedno miejsce (344 zgłoszeń na 60 miejsc). „Największą liczbę zgłoszeń ogółem zanotowaliśmy na kierunku zarządzanie na Wydziale Zarządzania i Nauk o Jakości – 749 osób przy limicie przyjęć wynoszącym 300 miejsc” – podkreślił.

Dodał, że dużą popularnością cieszą się również kierunku: nawigacja oraz transport na Wydziale Nawigacyjnym. „Przy 405 miejscach na oba kierunki odnotowaliśmy 805 zgłoszeń” – zaznaczył.

W przyszłym roku akademickim na Uniwersytecie Morskim w Gdyni zaplanowano przyjęcie 1720 studentów na studia stacjonarne.

Tobieński podał, że zapisy w systemie elektronicznym zostały zamknięte 19 lipca. Do piątku kandydaci powinni dostarczyć oryginały dokumentów. Końcowe wyniki rekrutacji zostaną ogłoszone w czwartek.

Gdyńska uczelnia oferuje studia I i II stopnia na 10 kierunkach i 49 specjalnościach. Można się tam kształcić na Wydziale Elektrycznym, Wydziale Nawigacyjnym, Wydziale czy Wydziale Zarządzania i Nauk o Jakości.

Studenci mogą też wybrać specjalności, takie jak logistyka w sektorze offshore oraz technologie offshore. W ubiegłym roku ruszyły studia MBA dotyczące energetyki wiatrowej, a także studia podyplomowe – zarządzanie ryzykiem w morskim przemyśle wydobywczym i energetyce wiatrowej.

Źródło/ PAP/ Fot. Piotr Lewandowski/umg.edu.pl

Zobacz podobne

 Zakończyło się poszerzanie plaży w Gdyni Orłowie

BS

Orlen rozbuduje flotę gazowców

PL

Finał rozbudowy systemu elektroenergetycznego w Porcie Gdańsk

BS

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie