Polski Portal Morski
Aktualności Bezpieczeństwo

MON o doniesieniach nt. manewrów rosyjskiej Marynarki Wojennej na Bałtyku: wnikliwie monitorujemy sytuację

Na bieżąco i wnikliwie monitorujemy sytuację na Morzu Bałtyckim; Siły Zbrojne RP współpracują z partnerami z NATO – poinformowało PAP Ministerstwo Obrony Narodowej, pytane o doniesienia medialne o rozpoczęciu ćwiczeń rosyjskiej marynarki wojennej na Morzu Bałtyckim.

W środę agencja Reutera, powołując się na rosyjskie ministerstwo obrony, poinformowała o rozpoczęciu ćwiczeń rosyjskiej marynarki wojennej na Morzu Bałtyckim. „Marynarka Wojenna Rosji rozpoczęła w środę ćwiczenia na Morzu Bałtyckim z udziałem m.in. 30 okrętów i 30 statków powietrznych” – podała agencja. W manewrach bierze udział ok. 6 tys. żołnierzy.

O komentarz w tej sprawie PAP zwróciła się do Ministerstwa Obrony Narodowej. „Na bieżąco i wnikliwie monitorujemy przy użyciu wszystkich dostępnych środków sytuację na Morzu Bałtyckim. Siły Zbrojne RP współpracują z partnerami z NATO” – poinformował polski resort obrony.

Jak podkreśliło MON, „wszelkie działania podejmowane są i uzgadniane z sojusznikami z NATO”.

Rosyjski resort obrony przekazał, że od 2 sierpnia na Morzu Bałtyckim przeprowadzane są pod kierownictwem naczelnego dowódcy Sił Morskich admirała Nikołaja Jewmienowa ćwiczenia „Tarcza oceaniczna 2023”; celem manewrów jest – według oficjalnego komunikatu – „weryfikacja zdolności floty wojennej do obrony interesów narodowych Rosji na ważnym operacyjnie obszarze”. Nie podano daty zakończenia manewrów.

Źródło PAP fot. Wikipedia

Zobacz podobne

Jerzy Czuczman, Prezes Polskiego Forum Technologii Morskich: W przemyśle stoczniowym przychody rosną

Autor

Obrotnica w porcie morskim w Elblągu może kosztować ok. 25 mln zł

KM

Drugi projekt offshore PGE z umową o przyłączenie do sieci

Autor

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie