Polski Portal Morski
Aktualności Stocznie

Stocznia Szczecińska Wulkan. Część pływającego doku jeszcze w tym roku

Jeszcze w tym roku zostanie zwodowana pierwsza część doku pływającego budowanego przez Stocznię Szczecińską Wulkan dla Morskiej Stoczni Remontowej Gryfia.

Będzie to jedna trzecia doku. – Kolejne dwa bloki są budowane – mówi prezes Stoczni Szczecińskiej Wulkan Marek Opowicz. – Dok jest w trakcie budowy i zostanie oddany zgodnie z kontraktem, który został podpisany z odbiorcą, czyli z grupą Funduszu Rozwoju Spółek i Morskiej Stoczni Remontowej Gryfia. Jesteśmy na etapie budowy konstrukcji kadłuba. Szykujemy się do scalania i wodowania pierwszego modułu tego doku, bo ze względu na jego gabaryty, będzie się dzielił do wodowania na trzy moduły, które będą następnie scalane na wodzie.

Dzięki temu kontraktowi, stocznia odbudowuje swoje możliwości produkcyjne. – Należało odbudować możliwości produkcyjne. Co za tym idzie, należało stworzyć, de facto od nowa, zespoły, zarówno konstruktorów, technologów, jak i pracowników produkcyjnych, łącznie z bezpośrednim nadzorem produkcyjnym, bo to nie było w sposób wystarczający rozwinięte do wykonywania dużych prac – mówi Opowicz.

Nowy dok dla Gryfii będzie miał 235 metrów długości i 47 metrów szerokości. Stocznia Szczecińska Wulkan zapowiada, że nie bedzie to ostatni dok wybudowany w stoczni.

Źródło https://radioszczecin.pl Fot.: MSR Gryfia S.A.

Zobacz podobne

Bezpłatne bilety Stena Line dla Ukraińców

KM

Marynarka wojenna USA: Iran nielegalnie przejął drugi tankowiec w ciągu tygodnia

BS

Szef Nord Stream 2 AG: prace nad gazociągiem zakończą się w sierpniu

BS

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie