Polski Portal Morski
Aktualności Porty

Port Gdańsk inwestuje w infrastrukturę drogową

Port Gdańsk z myślą o przyszłych kontrahentach inwestuje w infrastrukturę drogową. Właśnie dobiegła końca budowa drogi dojazdowej wraz z systemem kanalizacji deszczowej i uzbrojeniem terenu, w bezpośrednim sąsiedztwie terminala kontenerowego Baltic Hub. Dzięki tej inwestycji możliwy jest dojazd do atrakcyjnych terenów przeznaczonych do komercjalizacji – pod nowe terminale przeładunkowo-składowe w Porcie Zewnętrznym.

Droga o betonowej nawierzchni zlokalizowana jest między ulicami: Kontenerową i Antoniego Grabarczyka. Przeznaczona jest pod intensywny ruch ciężki. Ma sześć zjazdów – po dwa na każdą nieruchomość przewidzianą do dzierżawy. W ramach zadania wykonano kompleksowe odwodnienie drogi oraz terenów przeznaczonych do komercjalizacji, a także uzbrojenie wielobranżowe (wodociąg, kanalizacja sanitarna, sieci elektroenergetyczna i teletechniczna).

Wszystko z myślą o przyszłych kontrahentach, również takich których działalność może wymagać ponadnormatywnego zapotrzebowaniu na media – np. magazyny wysokiego składowania z kontrolowaną temperaturą.

Źródło Port Gdańsk

Zobacz podobne

ORP Kormoran powraca do stoczni by wprowadzić ulepszenia

BS

Piraci przejęli kontenerowiec. Wzięli zakładników

BS

Pilotaż Energi Oświetlenia w Porcie Gdynia rozpoczęty i nagrodzony

Autor

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie