Polski Portal Morski
Aktualności

Milion aut przejechało przez tunel w Świnoujściu

Milionowy kierowca w tunelu pod Świną. W piątek 1 września, dwa miesiące po otwarciu stałej przeprawy między wyspami Uznam i Wolin, na liczniku pojazdów stuknął okrągły milion.

By uczcić ten wyjątkowy moment, prezydent Świnoujścia postanowił wręczyć kierowcy pamiątkowe suweniry. „Milionerką” okazała się mieszkanka Świnoujścia Marlena Żyłowska.

Przejechała pani tunelem jako milionowy kierowca z tego samochodu. Ten następny to milion pierwszy. Jechała Pani prawidłowo. Nie przekraczała Pani prędkości, przepisów. Proponuję tak zawsze postępować – mówił prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz. 

Myślałam, że coś narozrabiałam, ale zobaczyłam kamery i mówię „Oj, coś się dzieje”. Cudownie! Nie spodziewałam się. Jest mi bardzo przyjemnie. Co mnie zaskoczyło? Że to dopiero dwa miesiące, a to już jest milionowy pojazd – powiedziała pani Marlena. 

Przeprawa, która połączyła wyspy Uznam i Wolin została otwarta 30 czerwca, Budowa kosztowała 900 mln złotych.

Źródło: Radio Szczecin Fot.: tunel-swinoujscie.pl

Zobacz podobne

Pływający terminal LNG w Gdańsku coraz bliżej

JK

ORP „Żbik” – podwodny stawiacz min

BS

Sasin: kontrola nad Rafinerią Gdańską jest całkowicie zabezpieczona

BS

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie