Polski Portal Morski
Aktualności Porty

Rekordowe przeładunki zbóż w Porcie Gdynia na poziomie 3,3 mln ton w I półroczu 2023

W Porcie Gdynia w I półroczu 2023 r. rekordowe okazały się przeładunku zbóż, które wyniosły 3,3 mln ton – przekazał wiceminister infrastruktury Marek Gróbarczyk we wtorek.

Puls Biznesu poinformował w poniedziałek, że za pośrednictwem terminali w Porcie Gdynia w I półroczu br. wyeksportowano o 130 proc. więcej zboża niż rok wcześniej.

Jak wskazał wiceminister infrastruktury Marek Gróbarczyk we wtorek na Twitterze, jest to „kolejny rekord w polskich portach”. Zauważył, że wśród przeładowanych towarów w I półroczu br. w Porcie Gdynia „rekordowe okazały się przeładunki zbóż, które wyniosły 3,3 mln ton”.

„To dowód na doskonałe przygotowanie portów do przeładunków produktów agro” – ocenił Gróbarczyk.

W 2022 r. w Porcie Gdynia przeładowano 4,7 mln ton zbóż, z czego najwięcej pszenicy, kukurydzy i śruty sojowej. W gdyńskim porcie przeładunkami zbóż zajmują się cztery terminale: HES Gdynia Bulk Terminal, OT Port Gdynia, Speed oraz Mondry Terminal Gdynia. 

Źródło: PAP Fot.: Port Gdynia

Zobacz podobne

Polska Marynarka Wojenna. Supernowoczesne fregaty rakietowe wybudują polskie stocznie

AB

Gróbarczyk: w ciągu dwóch miesięcy specustawa dot. ochrony wód

BS

Drugi projekt offshore PGE z umową o przyłączenie do sieci

Autor

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie