Polski Portal Morski
Aktualności Porty

Rekordowe przeładunki zbóż w Porcie Gdynia na poziomie 3,3 mln ton w I półroczu 2023

W Porcie Gdynia w I półroczu 2023 r. rekordowe okazały się przeładunku zbóż, które wyniosły 3,3 mln ton – przekazał wiceminister infrastruktury Marek Gróbarczyk we wtorek.

Puls Biznesu poinformował w poniedziałek, że za pośrednictwem terminali w Porcie Gdynia w I półroczu br. wyeksportowano o 130 proc. więcej zboża niż rok wcześniej.

Jak wskazał wiceminister infrastruktury Marek Gróbarczyk we wtorek na Twitterze, jest to „kolejny rekord w polskich portach”. Zauważył, że wśród przeładowanych towarów w I półroczu br. w Porcie Gdynia „rekordowe okazały się przeładunki zbóż, które wyniosły 3,3 mln ton”.

„To dowód na doskonałe przygotowanie portów do przeładunków produktów agro” – ocenił Gróbarczyk.

W 2022 r. w Porcie Gdynia przeładowano 4,7 mln ton zbóż, z czego najwięcej pszenicy, kukurydzy i śruty sojowej. W gdyńskim porcie przeładunkami zbóż zajmują się cztery terminale: HES Gdynia Bulk Terminal, OT Port Gdynia, Speed oraz Mondry Terminal Gdynia. 

Źródło: PAP Fot.: Port Gdynia

Zobacz podobne

185. dostawa gazu od początku działalności Terminala LNG w Świnoujściu

BS

Zachodniopomorskie/ Zamknięte jedno z morskich kąpielisk w Darłówku Wschodnim, przyczyną enterokoki

JJ

Prezes PKN Orlen: w strategii bardzo mocno ujmiemy kwestie biogazowni i biometanowni

KM

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie