Polski Portal Morski
Aktualności Porty Ważne

ZMPSiŚ. Podsumowanie jubileuszowego 10. Międzynarodowego Kongresu Morskiego

Grzegorz Witkowski, wiceminister infrastruktury, w obecności prezesa Zarządu Portu Szczecin i Świnoujscie Krzysztofa Urbasia podsumował wraz z zespołem jubileuszowy 10. Międzynarodowy Kongres Morski.

To wielkie święto branży morskiej odbyło się w czerwcu w Szczecinie. Zgromadziło blisko 700 uczestników z kraju i zagranicy, którzy podczas paneli dyskusyjnych rozmawiali m.in. o portach i żegludze, przemyśle okrętowym, morskiej energetyce wiatrowej, bezpieczeństwie oraz nauce i edukacji.

Wydarzeniami towarzyszącymi było podpisanie dwóch listów intencyjnych. Pierwszy dotyczył współpracy między Orlenem a Zespołem Szkół Morskich w Świnoujściu w kontekście rozwoju kształcenia w zakresie logistyki oraz energetyki morskiej.

Drugi list podpisali przedstawiciele włoskiego portu Wenecja oraz Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA w celu podjęcia wspólnych wysiłków zmierzających do aktywizacji połączeń kolejowych, intermodalnych służących do transportu ładunków ze wspólnego zaplecza, jak również do obsługi ładunków pomiędzy basenem Morza Śródziemnego i Skandynawią, z wykorzystaniem Portu Szczecin – Świnoujście.

Źródło ZMPSiŚ

Zobacz podobne

25 nowych oficerów z gdyńskiej uczelni

KM

MSC przejął trzecią co do wielkości firmę holowniczą na świecie

BS

Morskie Żeglarskie Mistrzostwa Polski ORC

KM

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie