Polski Portal Morski
Aktualności Bezpieczeństwo

W ciągu trzech lat na Wyspy Kanaryjskie przybyło ponad 70 tys. nielegalnych imigrantów

W ciągu ostatnich trzech lat na Wyspy Kanaryjskie przybyło ponad 70 tys. nielegalnych imigrantów z Afryki. To niemal tyle, ile wynosi populacja La Palmy.

Jak poinformował rząd wspólnoty autonomicznej Wysp Kanaryjskich, cytowany w piątek przez lokalny dziennik “Canarias7”, wśród napływających masowo na hiszpański archipelag osób dominują obywatele Maroka oraz państw Afryki Subsaharyjskiej.

Władze spodziewają się, iż na przełomie września i października dojdzie do nasilenia zjawiska masowego napływu nielegalnych imigrantów na Wyspy Kanaryjskie. Służby regionu oceniają, że już w październiku przekroczony zostanie poziom 31,2 tys. nielegalnych imigrantów, którzy łodziami dotarli na Wyspy Kanaryjskie. Liczba taka została zanotowana w całym 2022 r.

Według MSW Hiszpanii od 1 stycznia do 15 września br. na hiszpański archipelag dotarło blisko 15 tys. nielegalnych imigrantów z Afryki. Hiszpańskie służby wskazują, że tylko pomiędzy wtorkiem a czwartkiem liczba nielegalnych przybyszów wzrosła o ponad 300.

Źródło/PAP/fot.pixabay.pl

Zobacz podobne

Głębokowodny terminal kontenerowy w Świnoujściu. Komisja wytypowała wykonawców do dalszego postępowania

BS

Przez Cieśninę Tajwańską przepłynął amerykański okręt – siódmy raz w czasie prezydentury Bidena

JJ

Gdynia/ Służby zneutralizują poniemiecką torpedę

BS

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie