Polski Portal Morski
Aktualności

250. dostawa LNG do gazoportu w Świnoujściu

Do Terminala LNG w Świnoujściu dotarła kolejna dostawa LNG. Jest to już 250. ładunek skroplonego gazu odebrany w gazoporcie w Świnoujściu od początku jego funkcjonowania i 44 w tym roku. Od stycznia do końca lipca br. w terminalu LNG załadowano ponad 4 tys. cystern, jest to rekordowy wynik.

Terminal LNG im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Świnoujściu eksploatowany jest od 2016 roku. Obecna zdolność regazyfikacyjna terminalu wynosi 6,2 mld normalnych metrów sześc. rocznie. Po rozbudowie przepustowość gazoportu będzie wynosić ponad 8 mld m sześciennych gazu rocznie. Jest to gwarancja bezpieczeństwa i niezależności energetycznej naszego kraju.

Dzięki rozbudowie gazoport w Świnoujściu będzie mógł przyjmować rocznie nawet ponad 70 dostaw

Rozbudowa dotyczy budowy trzeciego największego zbiornika o pojemności ok. 180 tys m sześciennych i budowy drugiego nabrzeża, dzięki czemu będzie szansa na przyjmowanie i rozładowywanie większej liczby jednostek. Budowa drugiego nabrzeża pozwoli również na eksport surowca.

Źródło GAZ-SYSTEM

Zobacz podobne

Obajtek: za 2-3 miesiące chcemy ogłosić z koncernem Sabic wspólne projekty w petrochemii

BS

Zatonął dźwig holowany z Trójmiasta do Szczecina

BS

„Światło i morze” czyli kołobrzeska Noc Muzeów

MZ

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie