Polski Portal Morski
Aktualności Ważne

Inwestycja Grupy Azoty – zakładu Polimery Police bardzo blisko finału

Inwestycja Grupy Azoty – zakładu Polimery Police bardzo blisko finału. Wiceprezes spółki Marek Wadowski powiedział, że postęp rzeczowy prac realizowanych w ramach tej inwestycji to 99,69 procent.

To największe zakłady przemysłowe produkcji propylenu i polipropylenu w Europie Środkowo-Wschodniej. To także jedna z największych inwestycji w Polsce w ostatnich latach.

W lutym osiągnięto gotowość do uruchomienia. Od tego czasu trwają próby technologiczne. Polegają one na uruchamianiu poszczególnych elementów instalacji.

– W czerwcu wyprodukowaliśmy pierwszą próbną partię produktów – powiedział Marek Wadowski.

– Zakładamy, że do końca roku przeprowadzimy testy integralności – będzie to kamień milowy pozwalający przyjąć projekt do komercyjnego wykorzystania – wyjaśnił wiceprezes Wadowski.

Polipropylen to związek chemiczny wytwarzany z propylenu. Nowy produkt pod nazwą Gryfilen znajdzie zastosowanie w produkcji opakowań i towarów konsumpcyjnych na przykład folii spożywczych, opakowań sztywnych, pojemników na żywność, a także w artykułach gospodarstwa domowego, budownictwie, przemyśle motoryzacyjnym i farmaceutycznym.

Koszt inwestycji to 1 miliard 800 milionów dolarów.

Źródło https://radioszczecin.pl fot. Polimery Police

Zobacz podobne

Port Szczecin. Modernizacja Kanału Dębickiego coraz bliżej końca!

AB

Polski Ład dla Pomorza Zachodniego. Konferencja Premiera w Porcie Szczecin

AB

PERN planuje dalszą rozbudowę bazy paliw w Dębogórzu

BS

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie