Polski Portal Morski
Aktualności Inne Żegluga

„ALITHIA” ładował pszenicę w Szczecinie

Pływający pod maltańską banderą masowiec „ALITHIA” (długość: 180 m, szerokość. 30 m nośność 34 022 DWT IMO:9595840) ładuje w Szczecinie 30 tys. ton pszenicy. Załadunek jest nieco utrudniony w powodu padającego deszczu, bo zboże jak wiadomo, deszczu nie lubi.

Historia „ALITHIA” i jej załadunku pszenicy w Szczecinie to doskonały przykład pracy, determinacji i umiejętności załogi masowca oraz specjalistów portowych. To również przypomnienie, że w świecie żeglugi, niezależnie od rozmiaru statku czy doświadczenia załogi, zawsze istnieje ryzyko i wyzwania, z którymi trzeba się zmierzyć.

Warto docenić, że dzięki staraniom załogi i ich profesjonalizmowi, ładunek pszenicy został ostatecznie załadowany na „ALITHIA” i statek mógł opuścić port Szczecin, kierując się w dalszą podróż pod maltańską banderą. To historia, która przypomina nam, że nawet w obliczu trudności i niekorzystnych warunków pogodowych, determinacja i współpraca mogą pokonać wszystkie przeszkody na drodze do celu.

fot: Infomare

Zobacz podobne

Nowoczesna jednostka pływająca dla Morskiego Oddziału SG

Autor

Szczerski: mamy z USA wspólne stanowisko ws. bezpieczeństwa, Trójmorza i polityki wschodniej

MZ

ORP „Wodnik” powrócił do macierzystego Portu Wojennego w Gdyni

AB

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie