Polski Portal Morski
Aktualności Extra Inne Turystyka

Ystad dołącza do sieci Cruise Baltic

Szwedzki port Ystad został 32. członkiem Cruise Baltic, sieci, której celem jest promowanie portów wycieczkowych i miejsc docelowych w regionie Morza Bałtyckiego.

Port, który położony jest w południowej Szwecji, posiada nabrzeża, w których mogą przyjmować statki wycieczkowe o maksymalnej długości 250 m i głębokości 8,4 m. Ystad obsłużył trzy rejsy wycieczkowe w 2023 r., a w 2024 r. ma obsłużyć cztery.

Goście rejsu mogą dojść pieszo z nabrzeża wycieczkowego do centrum Ystad, w którym znajdują się średniowieczny klasztor, restauracje, butiki i wiele innych atrakcji. Mogą także podróżować dalej, na plaże, do luksusowego spa Ystad Saltsjöbad i do regionu Österlen, gdzie mogą zwiedzać małe sklepy rolnicze, sady jabłoniowe, zamki, dworki, historyczny megalit Ales Stenar i nie tylko.

Port Ystad jest także jednym z największych portów promowych w Szwecji, oferującym łatwy dostęp do Bornholmu, Polski i innych miejsc w Europie Środkowej. Stacja kolejowa znajduje się także obok terminalu statków wycieczkowych, co umożliwia gościom rejsów podróż do Malmö i dalszą podróż do Kopenhagi w Danii.

„Więcej kierunków oznacza większą różnorodność, co jest istotnym elementem zainteresowania linii wycieczkowych wizytą w regionie. Cruise Baltic reprezentuje dziewięć różnych krajów, języków i kultur, a my oferujemy unikalny produkt na światowym rynku rejsów wycieczkowych´- powiedział Klaus Bondam, dyrektor Cruise Baltic.

Cruise Baltic to jedna z prężniej działających organizacji zrzeszających porty i miasta Morza Bałtyckiego, pozycjonująca ten rejon jako atrakcyjną i w pełni rozpoznawalną na międzynarodowym rynku wycieczkowym destynację. Jej celem jest popularyzowanie Bałtyku wśród turystów, armatorów i tour operatorów. Od momentu jej założenia, tj. od roku 2004 organizacja przyciągnęła do swojego grona 32 porty, w tym, że Szwecji,  Danii, Finlandii,  Norwegii, Niemiec, Estonii, Litwy. W chwili obecnej Polskę reprezentuje wyłącznie port i miasto Gdańsk.

Źródło Polska Morska fot. https://www.ystad.se

Zobacz podobne

Port Gdynia partnerem Enea IRONMAN Gdynia!

BS

Rok 2023 w polskim żeglarstwie: ostatnia prosta przed Igrzyskami

AB

Jakóbik: Przyspieszenie offshore, czyli co zawiera umowa sektorowa

JJ

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie