Polski Portal Morski
Aktualności Bezpieczeństwo

Morski Oddział Straży Granicznej zachęca do wstąpienia w swoje szeregi. Na kandydatów czeka 110 miejsc

Funkcjonariusze MOSG w ostatnim czasie spotkali się m.in. ze studentami koszalińskiej PWSZ i uczniami Zespołu Szkół Morskich w Kołobrzegu, by zdradzić im tajniki pracy w oddziale i zachęcić do spróbowania swoich sił w trwającej rekrutacji.

Strażnicy graniczni z Placówki SG w Kołobrzegu i Pomorskiego Dywizjonu SG w Świnoujściu mówili o zadaniach Straży Granicznej, przedstawili strukturę organizacyjną Morskiego Oddziału Straży Granicznej oraz szczegółowo odpowiadali uczniom i studentom na pytania dotyczące rekrutacji.

Funkcjonariusze zachęcali też do wyboru tej drogi zawodowej. Podczas spotkania w Kołobrzegu nie zabrakło pytań o służbę na jednostkach pływających Straży Granicznej.

Na kandydatów do służby w Morskim Oddziale Straży Granicznej w tym roku czeka 110 miejsc, a rekrutacja już trwa. Dokumenty aplikacyjne można składać w Komendzie MOSG w Gdańsku oraz w jednostkach Straży Granicznej w Świnoujściu, Rewalu, Szczecinie, Kołobrzegu, Darłowie, Ustce, Władysławowie, Elblągu i Krynicy Morskiej.

Nowością dla przyszłych funkcjonariuszy jest możliwość podjęcia w ramach służby studiów w Wyższej Szkole Straży Granicznej w Koszalinie. Po trzech latach nauki absolwenci uzyskują tytuł licencjata i stopień młodszego chorążego Straży Granicznej.

Więcej informacji na temat naboru do służby w Morskim Oddziale Straży Granicznej znajduje się na stronie internetowej SG.

Źródło: Polskie Radio Koszalin Fot.: MOSG

Zobacz podobne

Do środy potrwa znakowanie szlaków na Wielkich Jeziorach Mazurskich

KM

Prezes PGNiG: po wyroku TSUE ws. OPALa, zwalnianie gazociągów z prawa UE będzie trudniejsze

KM

Uroczystości pogrzebowe na Westerplatte

KM

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie