Polski Portal Morski
Aktualności

Przystań jachtowa w Świnoujściu przejdzie remont

Dobra informacja dla żeglarzy. Samorząd Świnoujścia stara się o dofinansowanie ze środków unijnych 20 milionowej modernizacja przystani jachtowej na Basenie Północnym. Remont ma się zacząć jeszcze w tym roku. 

Jest projekt, są też zgody na prace, ale brak pieniędzy. Być może już niedługo, bo świnoujski samorząd stara się o pozyskanie zewnętrznych środków na remont i przebudowę mariny im. Jerzego Porębskiego – mówi Paweł Sujka, zastępca prezydenta Świnoujścia.

– Chcemy pozyskać 13 milionów na modernizację pomostów na Marinie takie, żeby one się podnosiły w zależności od poziomu wody, aby wyglądały mniej więcej tak, jak na przystani w Łunowie, czyli były bardzo nowoczesne. – mówi Sujka

Marek Bartkowski, Kierownik Mariny Basenu Północnego przyznaje, że nowe pomosty mają zapewnić i bezpieczeństwo i większą liczbę miejsc do cumowania.

– To będą pomosty betonowe mocowane do pali, całkowicie odporne na warunki sztormowe. Po tej modernizacji Marina będzie dysponowała ponad 500 miejscami postojowymi i będzie tak naprawdę chyba największą mariną na polskim wybrzeżu. – dodaje Bartkowski.

Obecne pomosty po poważnych sztormach lub cofce potrafią się zerwać wraz z przycumowanymi jachtami.

Źródło: Radio Szczecin Fot.: OSiR Wyspiarz

Zobacz podobne

Urząd Morski w Szczecinie podpisał umowę na sztuczne zasilanie brzegu morskiego w Ustroniu Morskim

AB

Bałtyk może dać Polsce trzy razy więcej energii niż zakładano

BS

Anna Moskwa: Skupimy się na legislacji związanej z wodorem, atomem i Fit For 55

KM

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie