Polski Portal Morski
Aktualności Inne

Kandydat na prezydenta Elbląga z planami dotyczącymi elbląskiego portu

Utworzenie biura konsultacji społecznych w elbląskim magistracie zapowiedział kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Elbląga Michał Missan. W poniedziałek oficjalnie zainaugurował on swoją kampanię w wyborach samorządowych.

Missan, który jest obecnie wiceprezydentem miasta, poinformował, że jego kampania będzie prowadzona pod hasłem wyborczym „Tylko Elbląg”. Zaprezentował też pierwsze z „konkretów”, które obiecał spełnić, jeśli wygra.

Zapowiedział, że utworzy w urzędzie miejskim biuro konsultacji społecznych, gdzie mieszkańcy będą mogli wypowiedzieć się w ważnych dla Elbląga sprawach. Dodał, że tematem pierwszych prowadzonych konsultacji będzie komunikacja miejska. Zadeklarował, że samorząd zamierza uzyskać ok. 150 mln zł dofinansowania z programu Polska Wschodnia na remont torowisk i zakup tramwajów.

Missan zapewnił, że – jeśli zostanie wybrany – to w najbliższej kadencji zacznie działać w „pełnym wymiarze” elbląski port. Przypomniał przy tym deklarację złożoną niedawno przez premiera Donalda Tuska na spotkaniu w Morągu, że sprawa przekopu na Mierzei Wiślanej zostanie dokończona. „Jeśli chodzi o przekop na Mierzei Wiślanej – sprawa jest prosta. Trzeba go dokończyć, czy on się Tuskowi podoba, czy nie. To naprawdę nie ma znaczenia. Chcę wam powiedzieć, że te 9 kilometrów zostanie w tym roku zaczęte, a te 900 metrów (toru wodnego na rzece Elbląg – PAP), które ma doprowadzić do portu w Elblągu – w przyszłym roku rozpoczniemy przygotowania do tego. I nikt nie będzie szantażował Elbląga, że mu się zabierze ten port” – mówił wówczas premier.

Missan zapowiedział również, że w Elblągu powstanie pogotowie stomatologiczne. Mówił, że chce wprowadzić tzw. kartę mieszkańca, uprawniającą do różnych ulg i zniżek osoby płacące podatki w Elblągu. Podczas poniedziałkowego startu kampanii wyborczej przedstawił też kandydatów KO na radnych.

Michał Missan jest szefem lokalnych struktur PO, doktorem nauk społecznych, od czterech lat wiceprezydentem Elbląga. Wcześniej przez 23 lata pracował w ratownictwie medycznym.

Obecny prezydent Elbląga Witold Wróblewski już w styczniu poinformował na konferencji prasowej, że w nadchodzących wyborach nie będzie ubiegał się o reelekcję i poparł kandydaturę Missana.

Kandydowanie w wyborach prezydenta Elbląga zapowiedzieli też m.in. były wiceminister aktywów państwowych, poseł PiS Andrzej Śliwka oraz startujący z lokalnych komitetów Stefan Rembelski i Paweł Rodziewicz.

W wyborach 2018 r. kandydujący z KO Missan otrzymał w pierwszej turze 19,32 proc. głosów. Zwyciężył wtedy Wróblewski, który – startując z własnego komitetu – pokonał w drugiej turze Jerzego Wilka z PiS, uzyskując 72,01 proc. głosów. Po wyborach w elbląskim samorządzie rządziła koalicja Platformy Obywatelskiej, Lewicy i KWW Witolda Wróblewskiego z poparciem PSL.

Wybory samorządowe odbędą się w niedzielę 7 kwietnia. Druga tura wyborów bezpośrednich wójtów, burmistrzów, prezydentów miast – 21 kwietnia.

źródło: pap/ fot archiwum

Zobacz podobne

Polscy marynarze Morskiej Jednostki Rakietowej w ćwiczeniu Sea Shield 21

AB

MAP: państwowe spółki inwestowały podczas kryzysu najwięcej w historii

KM

Zakończenie ważnego etapu modernizacji węzła kolejowego Gdynia Port

KM

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie