Polski Portal Morski
Aktualności Inne

Tor wodny do portu w Elblągu zostanie pogłębiony

Za półtora roku do Elbląga wpłyną pierwsze statki – deklaruje minister Infrastruktury Dariusz Klimczak. To efekt zawartego dziś porozumienia w sprawie współpracy z samorządem przy budowie ostatniego odcinka drogi wodnej z Zatoki Gdańskiej do Elbląga. Na jego mocy pogłębiony zostanie ostatni odcinek toru wodnego na rzece Elbląg, zapewniając dostęp do elbląskiego portu.

Minister Infrastruktury Dariusz Klimczak oraz wiceminister infrastruktury Arkadiusz Marchewka podczas wizyty w Elblągu

Osiągnięte porozumienie pozwoli wykorzystać  potencjał wybudowanego kanału przez Mierzeję Wiślaną i da gwarancję rozwoju gospodarczego miasta i regionu.

Aktualnie trwają prace dokumentacyjne i koncepcyjne. Finalizowane są również zmiany programu wieloletniego, aby rząd mógł przeznaczyć środki na pogłębienie ostatniego odcinka toru wodnego, zapewniającego funkcjonalność i rozwój elbląskiemu portowi.

Kierownictwo Ministerstwa Infrastruktury zapowiedziało zmianę programu, co pozwoli na zabezpieczenie środków finansowych na pogłębienie niespełna kilometrowego odcinka toru wodnego. Według szacunków będzie to koszt około 30-35 mln złotych. Ministerstwo zapewni te środki, aby na przełomie bieżącego i przyszłego roku prace pogłębiarskie na ostatnim odcinku mogły być realizowane.

źródło/ fot: MI/archiwum

Zobacz podobne

Elektrownie jądrowe są najrozsądniejszą opcją wsparcia odnawialnych źródeł energii

KM

GAZ-SYSTEM S.A. informuje o rozpoczęciu 2 Fazy procedury Open Season FSRU

PL

„Zawisza Czarny” po remoncie !

KD

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie